Rusya: Yaptırımlara cevap vereceğiz

Rusya: Yaptırımlara cevap vereceğiz
Rusya: Yaptırımlara cevap vereceğiz
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov, Batı'nın artan yaptırımlarıyla karşı karşıya olan ülkesinin bunları cevapsız bırakmayacağını ve geniş önlemler alacaklarını söyledi.

Radikal.com.tr - Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov Batı ’nın yaptırımlarına karşı “çok kapsamlı bir yanıt” vereceklerini açıkladı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ryabkov "Rusya üzerinde baskı oluşturmak için alınan yaptırım kararlarını, kararlı bir şekilde kınıyoruz. Tek taraflı yaptırımlar doğal olarak meşru değildir. Bu kararlar uluslararası hukukun gereklerine ters düştüğü gibi, devletler arası ve uluslararası ilişkilere de uymuyor" dedi.

Beyaz Saray’ın yaptığı açıklamayı Ukrayna’daki gelişmeleri ABD ’nin yanlış anladığının bir ispatı olarak değerlendiren Ryabkov, "Biz (ABD'nin yaptırımlarına) kesinlikle cevap vereceğiz. Bunun için alınacak önlemler oldukça geniş olacak. Hiç kimse Rusya'ya bir şeyleri dikte etme hakkına sahip değil, bize karşı yaptırımların, onları alanların zararına olacağından eminiz” şeklinde konuştu.

ABD son olarak önceki gün yedi Rus yetkilisinin ve 17 Rus şirketinin daha isimlerini yaptırım listesine aldığını duyurmuştu.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Rusya

  ,

  Beyaz

  ,

  Beyaz Saray

  ,

  bakan

  ,

  batı

  ,

  Karşı

  ,

  Ukrayna