Saatte 1 milyon dolar kazanıyor

Saatte 1 milyon dolar kazanıyor
Saatte 1 milyon dolar kazanıyor
Avustralyalı madencilik devi HPPL Group'un sahibi Gina Rinehart, 29.7 milyar dolarlık kişisel serveti ile dünyanın en zengin kadını unvanını aldı

Rinehart, 26 milyar dolarlık serveti ile 7 yıldır dünyanın en zengin kadını olan, perakendeciliğin önde gelen şirketlerinden Wal-Mart’ın varisi Christy Walton’u geride bıraktı.

Araştırma şirketi BRW tarafından hazırlanan rapora göre, servetini son bir yılda üçe katlayan Rinehart’ın, saatte 1 milyon dolar kazandığı ifade edildi. Son dönemde yükselen hammadde fiyatları sayesinde Rinehart’ın gelirinin arttığı belirtilirken, kadınının kısa bir süre sonra dünyanın en zengin insanı olabileceği de öne sürüldü.

Rinehart’ın dört çocuğundan üçüyle, şirket yönetimiyle ilgili davalık olduğuna dikkat çekildi. Rinehart, daha önce yaptığı bir açıklamada, çocuklarının şirketin yönetimi için yeterli kapasitiye sahip olmadığını belirterek, “Çocuklarımdan hiç biri, şirketi yönetmek için gerekli yeteneğe, bilgiye, deneyime ve sorumluluğa sahip değil. Hızla büyüyen HPPL Grubu’nun, doğası gereği çok daha iyi bir yönetime ihtiyacı var” ifadesini kullanmıştı.

Rinehart, Aborijinlerin sahip olduğu bölgede yaptığı madenciliğe karşı yeterli ödemeyi yapmadığı iddiasıyla yerel halk tarafından eleştiriliyor.( hürriyet )

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Zengin

  ,

  ,

  şirket

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/108908310890835

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vaay - M.Bektaş

  çok zengin :p ama 58 yaşında. yoksul bir gencin hayatından 15 sene satın almak karşılığında kaç milyar dolar verirdi acaba? hani imkan olsa...

  Sevgili Mokartay - sarabi

  Ayda bir verilen haberler iyi bir kaç yıllık haberleri de veriyorlar artık. Radikalin haber niteliği her geçen gün daha da düşüyor. Sürekli oradan buradan toplama haberler. Yıllaın alışkanlığı ve bir kaç yazar olmasa....

  ... - k-a-o-s

  daha bikaç ay önce verilen haberin neredeyse aynısı... http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1078790&CategoryID=80 akıllı olun azıcık..

  anne - TC yorgunu

  gerçek bir anne gibi davranmış helal olsun

  tekrar - root

  Gecen ay verdiniz bu haberi. Zenginin parasi zugurdun cenesini yorar misali ayda bir konusalim yengenin kazandigi 1milyonlari. Canim Radikal'im benim.