Sabancı Üniversitesi'nde 'dev' kurul

Sabancı Üniversitesi Türkiye'de bir ilke daha imza atarak, dünya standartlarında eğitim kalitesi kazanılması yolunda önemli bir adım attı. Dünyanın önde gelen 10 büyük kuruluşunun CEO ve yöneticisi, Sabancı Üniversitesi'nin 'Uluslararası Danışma Kurulu' üyesi oldu.

İSTANBUL - Sabancı Üniversitesi Türkiye'de bir ilke daha imza atarak, dünya standartlarında eğitim kalitesi kazanılması yolunda önemli bir adım attı. Dünyanın önde gelen 10 büyük kuruluşunun CEO ve yöneticisi, Sabancı Üniversitesi'nin 'Uluslararası Danışma Kurulu' üyesi oldu.
Sabancı Üniversitesi, dünyanın önemli üniversitelerinde uygulanan uluslararası 'Danışma Kurulu' oluşturdu. Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, "Sabancı Üniversitesi'nin dünyanın gidişine göre kendi aldığı pozisyonu sık sık sorgulaması ve bu değişim sürecine önderlik etmesi gerekir. Uluslararası Danışma Kurulu üniversitemize işte böylesi bir refleks, ilham ve danışmanlık sağlayacak" dedi. Oluşturulan Uluslararası Danışma Kurulu üyeleri şu isimlerden oluşuyor:
Kimler görev yapacak?
Rolf E. Breuer: Deutsche Bank AG'nin eski Yönetim Kurulu Başkanı ve halen 'Denetleme Kurulu Başkanlığı' görevini sürdüren Rolf E. Breuer, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini hukuk alanlarında gerçekleştirdi.
Andrew Buxton: Bankacılık ile ilgili birçok kuruluşun aktif üyesi Buxton, Barclays Bank PLC'nin 'Eski Yönetim Kurulu Başkanı'.
Baron Paul Buysse: N.V. Bekaert S.A.'da 'Yönetim Kurulu Başkanlığı' görevini sürdüren Buysse, aynı zamanda Antwerp Üniversitesi'nde yüksek komite üyesi.
Richard Christou: Christou, Fujitsu Services 'İdari Başkan' görevini sürdürüyor. Hukuk lisans ve master derecesini Cambridge Üniversitesi Trinity College'den aldı.
Barbara Thomas Judge: Penn-sylvania Üniversitesi'nde lisans ve New York Üniversitesi'nde hukuk eğitimi alan Judge, United Kingdom Atom Enerjisi Kurumu'nda 'Başkanlık' görevini sürdürüyor.
Charles O. Holliday: DuPont'ta 'Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'luk görevlerini sürdüren Charles O. Holliday, Tennessee Üniversitesi'nde endüstri mühendisliği alanında eğitim gördü.
Candace Johnson: Time ve Fortune'un dünyanın en güçlü 50 kadını arasında gösterdiği Johnson, Paradigm Ventures'ta 'başkan' olarak görevini sürdürüyor.
David Pines: Institute Complex Adaptive Matter Eşbaşkanı.
Katsuhiko Yamashita: Toshiba Corporation 'Yönetim kurulu yönetici üyesi' olarak görev yapıyor.
John V. Faraci: International Paper Company Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su.