Sabancı ve Koç, ortak iş yapacak

Koç Holding ile Hacı Ömer Sabancı Holding arasında, Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin yüzde 55 oranındaki hissesinin blok satışıyla ilgili ihaleye katılmak amacıyla Ortak Girişim Grubu kurulmasına karar verildi.

İSTANBUL - Koç Holding ile Hacı Ömer Sabancı Holding arasında, Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin yüzde 55 oranındaki hissesinin blok satışıyla ilgili ihaleye katılmak amacıyla Ortak Girişim Grubu kurulmasına karar verildi.
Koç Holding'den İMKB'ye yapılan açıklamada, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 25 Kasım 2004 tarihinde ihale ilanına çıkılan Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin yüzde 55 oranındaki hissesinin blok satışına ilişkin ihaleye katılmak amacıyla Hacı Ömer Sabancı Holding ile yüzde 50 nispetinde iştirak payıyla Ortak Girişim Grubu kurulmasına karar verildiği belirtildi. Bu arada ihale kapsamında oluşturulan Ortak Girişim Grubu'nu ve Koç Holding A.Ş.'yi, temsilen ise F. Bülent Özaydınlı, Ali Y. Koç ve Murad Ardaç'ın yetkili kılınmasının kararlaştırıldığı ifade edildi.