Sabancı'dan yeni yatırım

Sanayici Demir Sabancı'ya, polimel ürünleri ve plastik enjeksiyon ve imalatı için, Düzce'de 20 dönüm arsa tahsisi yapıldı. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Büyük...

DÜZCE - Sanayici Demir Sabancı'ya, polimel ürünleri ve plastik enjeksiyon ve imalatı için, Düzce'de 20 dönüm arsa tahsisi yapıldı. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Büyük, Demir Sabancı ve beraberindeki heyet, Düzce Valisi Halil Nimetoğlu'nu makamında ziyaret ederek, yer tahsis konusunda mukavele imzaladı.
Vali Nimetoğlu, ziyaret sırasında, Düzce'nin sanayi kültürüne sahip olduğunu belirterek, "Yatırımlar tüm hızıyla sürüyor. Böylelikle Düzce'de istihdam sorunu, teşvik yasasıyla birlikte çözüme hızla kavuşacak" diye konuştu. Sabancı ise Düzce'ye 3. kez geldiğini hatırlatırken, "Düzce, sanayi kültürü oluşmuş bir il. Yatırım için proje çalışmalarımızı tamamladık ve mukavelemizi yaptık" dedi. Sabancı şöyle konuştu:
İlk ünitede 37 kişi çalışacak
"En kısa zamanda üretime geçeceğiz. İlk etapta fabrikamızın birinci ünitesi bittiğinde 37 kişi çalışacak. Ardından bu sayı büyüyecek. Üretimimiz, plastik enjeksiyon ve Polimel ürünleri konusunda olacak."
Demir Sabancı bu arada, turizm yatırımları konusunda da, "Türkiye'de turizm yatırımları ile ilgili çalışmamız sürüyor. Fakat bu yatırımların, yurtdışı ortaklı ve en az 4 ortaklı yapılmasını planlıyoruz" dedi.