Sabit hattan cep aramak ucuzluyor

Türk Telekom'un yeni ara bağlantı tarifesiyle sabit hatlardan GSM mobil telefonlarını aramak ucuzluyor. Yeni tarife ile Türk Telekom kullanıcıları, cep telefonlarını yüzde 44'e varan indirimlerle arayacak.

İSTANBUL - Türk Telekom'un yeni ara bağlantı tarifesiyle sabit hatlardan GSM mobil telefonlarını aramak ucuzluyor. Yeni tarife ile Türk Telekom kullanıcıları, cep telefonlarını yüzde 44'e varan indirimlerle arayacak. Yeni fiyatlandırmaların devreye girmesiyle indirimin yanında Avea, Turkcell ve Telsim'i sabit hatlardan aramak aynı seviyeye getirildi. En yüksek indirim oranı ŞirketHATT ve KonuşkanHATT tarifelerinde.
İndirim oranları yüzde 26'dan başlarken en yüksek indirim oranı Avea için geçerli tarifelerde belirlendi. Cep telefonlarını aramanın dakikası, KDV dahil, ÖİV hariç olmak üzere; ŞirketHATT sahipleri için 27.2 YKr, KonuşkanHATT kullanıcıları için 30 YKr, StandartHATT kullanıcıları için 39.7 YKr ve HesaplıHATT/YazlıkHATT kullanıcıları için ücretsiz kontör dahilinde 39.7 YKr, ücretsiz kontörü aşmaları durumunda ise 75.2 YKr olacak. Telekomünikasyon Kurumu tarafından onaylanan Türk Telekom'un yeni tarifesi 1 Ağustos 2006 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak.