Sadece bir gün özgür kalabildi

Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel, 'Bankalar Kanunu'na muhalefet' suçundan hakkında açılan yeni dava kapsamında dün tutuklandı. Bulgaristan'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilip tutuklanan Demirel önceki gün serbest kalmıştı.

İSTANBUL - Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel, 'Bankalar Kanunu'na muhalefet' suçundan hakkında açılan yeni dava kapsamında dün tutuklandı. Bulgaristan'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilip tutuklanan Demirel önceki gün serbest kalmıştı.
Türkiye'ye iadesinden sonra kaçma şüphesi olduğu için Bankkapital ve Egebank davaları kapsamında 10 Ocak'ta tutuklanan Demirel hakkındaki ilk tahliye kararı geçen ay 'Egebank' davasında verilmişti. Bankkapital davasındaki tutukluluğu ise önceki gün kaldırılan Demirel cezaevinden çıkarken televizyonunu da yanına almıştı.
Zimmet davası
Ancak Demirel'in özgürlüğü bir gün sürdü. İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi, Demirel hakkında hileli işlemlerle bankaya ait parayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla açılan yeni dava kapsamında dün 'gıyabi tutuklama' kararı çıkarttı. Karar üzerine Demirel dün avukatlarıyla adliyeye gitti. Hakkındaki gıyabi tutuklama kararı 'vicahiye' çevrildikten sonra da yeniden cezaevine gönderildi. Demirel, gazetecilerin, "Söylemek istediğiniz bir şey var mı? Dün tahliye edildiniz" sözleri üzerine "Söylemek istediğim çok şey var. 'Kaçtı' dediler geldim işte" dedi.