Sağlık personeline yer değiştirme şansı

Sağlık Bakanlığı, ilk kez atanacak sözleşmeli sağlık personeline karşılıklı yer değiştirme hakkı tanıdı.

ANKARA - Sağlık Bakanlığı, ilk kez atanacak sözleşmeli sağlık personeline karşılıklı yer değiştirme hakkı tanıdı. Alınan bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı'na, sözleşmeli sağlık personeli olarak atanacaklardan bazılarının karşılıklı yer değiştirme yönündeki taleplerinin ulaşması üzerine, Personel Genel Müdürlüğü'nce buna olanak sağlayan genelge yayımlandı.
Genelgeye göre, istihdam edilecek 657 Sayılı Kanu'nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel adayları, karşılıklı yer değiştirme (becayiş) başvurusu yapabilecek.
Bakanlık, daha önce 24 Şubat olarak duyurduğu son başvuru tarihini, adayların becayiş hakkı tanındığından haberdar olmaması, geç haber alanların ise sürenin kısıtlı olması nedeniyle farklı illerde bulunan sağlık birimlerine taleplerini intikal ettirmekte zorlanması nedeniyle 1 Mart Çarşamba gününe kadar uzattı.
Buna göre, yer değiştirme isteminde bulunacaklar, talepleri için 1 Mart Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar yerleştirildikleri sağlık birimlerinde oluşturulan komisyonlara başvurabilecek.