Şahin seyyanen zam sözü verdi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, memur maaşlarındaki adaletsizlikleri giderebileceklerini düşündüklerini belirtirken, "Bunun yüzdesi yok ama belki bir seyyanen artış olacaktır.

ANKARA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, memur maaşlarındaki adaletsizlikleri giderebileceklerini düşündüklerini belirtirken, "Bunun yüzdesi yok ama belki bir seyyanen artış olacaktır. Bir milyondan fazla memurumuzu ilgilendireceğini düşünüyorum" dedi. Şahin, NTV'ye yaptığı açıklamada, memurların içinde bir bölümünün diğer memurlara göre kendi yasalarında yaptırdıkları düzenlemelerle biraz daha fazla maaş aldığını söyledi. Asıl şikâyet ve eleştirinin de buradan geldiğini ifade eden Şahin, bu farkı kapatma konusunda sıkı bir çalışma yaptıklarını vurguladı.
2006 memur için avantajlı olacak
2006 yılının memurlarımıza getirilecek maddi avantajlar açısından önemli olacağını kaydeden Şahin, daha önce Personel Kanunu içinde düşünülen düzenlemenin neden ayrı kanun olarak gündeme getirildiğine ilişkin olarak da, "Personel Kanunu 160 maddelik büyük bir paket. Bu pakette bulunan bir geçici maddeyle adaleti sağlamaya çalıştık" diye konuştu. Başbakan Yardımcısı Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ancak bu kanunun yasalaşması çok gecikebilir. Geçici maddeyi oradan alalım müstakil olarak Parlamento'ya sevk edelim. Bir an önce 2006 yılının başından itibaren diğerlerine göre biraz daha düşük alan memurlara bir ilave yapalım, nispeten adaleti sağlayalım diye düşünüyoruz."