Sahte markalar ayakkabıyı tersten giydi!

Sahte markalar ayakkabıyı tersten giydi!
Sahte markalar ayakkabıyı tersten giydi!
İstanbul polisi dünyaca ünlü markalara ait ayakkabıların sahtelerini üreten şahıslara yönelik 20 ilçede operasyon düzenledi

Süleyman KAYA

İSTANBUL - Ev, işyeri ve depoların bulunduğu yaklaşık 170 adrese baskın düzenleyen polis, çok sayıda ayakkabı üreticisini gözaltına aldı. Sabah saatlerinde girilen depolardaki ürünlere el konuldu. Bazı yargı mensuplarının ve kamu görevlilerinin de sahte ayakkabı üretenlerden rüşvet aldıkları iddia edilirken operasyon kapsamının genişletileceği ileri sürüldü.

İstanbul Polisi sabahın erken saatlerinde daha önceden belirlenen ünlü ayakkabı markalarının sahtelerini üreterek haksız kazanç elde eden şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Yaklaşık 200 polisin katıldığı operasyonda 20 ayrı ilçede çok sayıda adrese baskın düzenlendi. Sabahın erken saatlerinde hazırlığını yapan polis önce işyeri sahiplerinin evlerinde arama yaptı. Evlerde aramalar yapılırken işyerleri ve depoların önlerinde de diğer ekipler çevik kuvvet eşliğinde hazırlıklarını yaptı. Ev aramalarının bitmesiyle bazı işyerlerinin anahtarları sahiplerinden alınarak işyeri ve depo önünde bekleyen polislere gönderildi. Bazı işyerlerinin kapısı anahtarla açılarak içeri girilirken bazı işyerlerinin kilitleri demir makasıyla kesildi. Depo ve işyerlerinde polisin yaptığı aramalarda çok sayıda taklit ayakkabı ele geçirildi. Ayrıca zanlılardan bazılarının işlerini yürütebilmek için bazı yargı mensuplarına ve kamu görevlilerine rüşvet verdikleri iddia edildi. (dha)

bigPara.com