Sahte rakı imhası başlıyor

Tekel'in Alkollü İçkiler Bölümü'nü satın alan Mey İçki'den yapılan açıklamaya göre, sahte rakıların neden olduğu ölüm olaylarının ardından alınan kararla piyasadan toplatılan ve altın renkli kapaklılarla değiştirilen 70'lik Yeni Rakılar, bugünden itibaren imha edilecek.

İSTANBUL - Tekel'in Alkollü İçkiler Bölümü'nü satın alan Mey İçki'den yapılan açıklamaya göre, sahte rakıların neden olduğu ölüm olaylarının ardından alınan kararla piyasadan toplatılan ve altın renkli kapaklılarla değiştirilen 70'lik Yeni Rakılar, bugünden itibaren imha edilecek. Beykoz Paşabahçe'deki fabrikada Mey İçki CEO'su Galip Yorgancıoğlu'nun katılımıyla başlatılacak imha işlemini, Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurumu, İl Sağlık Müdürlüğü ve ilgili vergi dairesinin yetkilileri ile Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Orhan İnce de izleyecek. İmha işlemi, mayıs ayına kadar tamamlanacak.
Bu arada Mey İçki, bugüne kadar 800 bin adet gümüş renkte kapaklı 70'lik Yeni Rakı'yı toplattı. Yorgancıoğlu, piyasaya 1 milyondan fazla altın renkte kapaklı 70'lik ürün sürdüklerini söyledi.