Sahte sigaraya karşı hologram

Tekel, hem insan sağlığını tehdit eden hem de Hazine ve üretici firmaların büyük gelir kaybına yol açan sahte ve kaçak sigaraya karşı harekete geçti.

ANKARA - Tekel, hem insan sağlığını tehdit eden hem de Hazine ve üretici firmaların büyük gelir kaybına yol açan sahte ve kaçak sigaraya karşı harekete geçti. Bu kapsamda Tekel, sahte ve kaçak sigaranın
önüne geçebilmek için, ürettiği sigaralara biri optik cihazlarla, diğeri de çıplak gözle görünecek ikili hologram koymaya hazırlanıyor. Tekel Genel Müdürü Sezai Ensari, sahte ve kaçak sigaranın özellikle Tekel'i çok vuran bir unsur olduğunu belirterek, bunun önüne geçilmesi için çalışmalara başlandığını anlattı.
Özellikle kaçak ve sahte sigaralar nedeniyle pazar payı kayıplarının yüzde 10'ları bulduğunu belirten Ensari, en azından sahte ve kaçak sigarayı önleyebilmek amacıyla Tekel'in ürettiği sigaraların üzerine hologram koyulması hazırlıklarına başladıklarını söyledi. Bunun için bir firmadan brifing aldıklarını da açıklayan Ensari, önümüzdeki günlerde konunun görüşülüp karara bağlanmasının hedeflendiğini belirtti.