Şampiyonlar Ligi tehlikede

Şampiyonlar Ligi tehlikede
Şampiyonlar Ligi tehlikede
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Refik Arkan UEFA'nın Şampiyonlar Ligi'ne girişte sorun çıkarmasını beklediklerini Radikal'e açıkladı.
Haber: OKTAY ÖZDABAKOĞLU / Arşivi

Süper Final’in son maçında, ezeli rakibi Fenerbahçe 'den Şükrü Saracoğlu’nda şampiyonluğu alan Galatasaray 'da bir yandan kutlamalar sürerken, bir yandan da Şampiyonlar Ligi'ne girişte UEFA tarafından çıkarılabilecek pürüzlere karşı hazırlıklar tamamlandı.
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Refik Arkan, elde edilmesi beklenen 100 milyon lira civarındaki gelirin en önemli kaynaklarından olan Şampiyonlar Ligi için Radikal’e özel açıklamalarda bulundu. Arkan, "Şampiyonlar Ligi'ne girişte UEFA'nın problem çıkarmasını bekliyoruz. Böyle bir duruma karşı da hazırlıklıyız. Biz gereken her şeyi yapacağız. Bugüne kadar ağzımızı açmadık ama artık konuşma sırası bizde. Şampiyonlar Ligi'ne girişte sorun olursa Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı ile yöneticilerine şahsi tazminat davası açağız. Bütün yönetim kurulu üyelerine tek tek dava açağız. Bu konudaki ihtarnameyi Federasyon'a gönderdik. Federasyon Yönetim Kurulu görevini kötüye kullandı” dedi.
Galatasaray, 1 Mayıs’ta Federasyon’a gönderdiği ihtarnamede, TFF’nin aldığı kararlar nedeniyle ulusal ve uluslararası alanda oluşacak her türlü kaybın, Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören ile yöneticilerinden şahsi olarak talep edileceğini açıklamıştı. Sarı kırmızılı kulüp, UEFA’dan gelecek olası cezaya ve süresine göre, tüm Şampiyonlar Ligi ve tribün gelirlerini hesaplayarak rakamı TFF’den talep edecek. 

Mali kriterde sorun yok
Galatasaray Kulübü’nde UEFA kriterleri açısından sıkıntı olmadığının altını çizen Arkan, “Hisse satışları yaptık, sermaye arttırım kararı aldık. Bütün bunlar UEFA kriterlerine uyum için yapıldı” dedi. Galatasaray, sermayesini yüzde 400 bedelli arttırma kararı almıştı. Takımın şampiyon alması nedeniyle beklenen gelirin 100 milyon TL olduğunu kaydeden Arkan, “Bu gelirin önemli bölümü havuzdan gelen gelir ve Şampiyonlar Ligi’nden gelen gelirdir. Forma satışlarından büyük bir gelir elde edilmiyor. Bir forma satışından kulübe 20 lira kalıyor. Forma satışından 1 milyon dolar gelir elde etmek için neredeyse tüm İstanbul ’a forma giydirmeniz gerekiyor” dedi. Şampiyonluğun ardından kombine ve bilet fiyatlarını arttırabileceklerini belirten Arkan, “Maç hasılatları artacak. Şampiyonlar Ligi’ne direkt gideceğiz. Avrupa’ya turlar düzenlenecek” dedi. Arkan şampiyon olunması nedeniyle futbol takımına 1 milyon dolar civarında prim verileceğini de sözlerine ekledi.

REFİK ARKAN KİMDİR
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Refik Arkan, Galatasaray’da iki dönem başkan yardımcılığı yaptı. Eski hesap uzmanı olan Arkan KDV Kanunu’nun çıkarılmasında önemli katkılarda bulundu.

SATIŞ ÜÇE KATLANDI
GSStore Pazarlama Genel Müdürü Nurettin Kantarelli, “Bu ay, nisanı yüzde 40-50 geçeriz diye tahmin ediyorum. Geçen yılın mayısına göre bu yıl 3 katını buluruz” dedi. Taraftarların formalara ilgi gösterdiğini söyleyen Kantarelli, şampiyonluk ürünleri satışlarının iyi gittiğini bildirdi. Kantarelli, şampiyonluk için 2 farklı tişört ve imzalı forma hazırladıklarını, 7-8 tane ürünün daha çıkacağını kaydetti.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/108793110879319

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Saygınlığımızı kaybedip, - inventor

  Bütün Dünya bizimle alay edip dalgasını geçerken, girsek ne yazar, girmesek ne yazar.

  DEĞİL Mİ Kİ FENER ZARAR GÖRECEK DEĞER - Germiyen

  Bir takımı cezalandıramıyoruz öyleyse tüm Türk futbolunu cezalandıralım.

  sampiyonlar ligi tehlikede - miskin2

  zaten dereceye bile giremeyiz, baslamadan biter,bence daha iyi olur zararin neresinden dönersen o kardir.

  Malesef işleri zor - Gondar

  Fenerbahçe'yi krtarma operasyonu futbolu yozlaştırma operasyonu olarak amacına ulaştı. Fenerbahçe yakayı sıyırsın diye Türk futbolunu bitirdiler. Türk futbol tarihinin heralde en sevilmeyen ve başarısız adamı Demirören türk futbolundaki en büyük kepazeliği başarıyla yönetti. İşin içinde futbol yerine düzenbazlık olunca gayet başarlıydı. Ama malesef şahsi tazminat davalarından sonuç çıkmaz. Bu federasyon da yeni sezon başlamadan gidecek.

  düzeltme - recc

  refik bey iyi tamam hos 20 tl kazanıyorsunuz bır formadan azdır kabul peki adama sormazlarmı o formanın uzerındekı reklamlardan t.telekom 5mılyon dolar verıyor nike 8 milyon ero nicon 600 ero ulker 5 yıllık 27 mılyon dolar ee bunlar para degılmı bu paralarla sıfır takım kurulur bu sırketler sıze o parayı o formayı alıp heryerde gezen taraftarın uzerınde gorunsun dıye verıyor oyle 20 tl deyıp kucumsemeyın yada forma satmayın boyle konuşacaksanız

  AMAN FENER işletenler ZARAR GÖRMESİN - HARAYDIN

  Bazı hırsı aklından büyük FB yöneticileri zarar görmesin diye puan silme veya ligden düşürmeyi beceremeyen, İtalya, Yunanistan kadar olamayan tüm sorumlular Avrupa her takıma ve milli takıma hep birden kapanırsa utançlarından bu ülkeyi terketmelidirler.

  Eger - mataman

  Eger Galatasaray Feneri kurtarmak icin binbir oyun yapan TFF yuzunden UEFA dan dislanirsa yaziklar olsun tüm TFF de yöneticiyim diye ortada dolasanlara