Samsun'a Kuvayı Milliye ruhlu stadyum geliyor

Samsun'a Kuvayı Milliye ruhlu stadyum geliyor
Samsun'a Kuvayı Milliye ruhlu stadyum geliyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığı protokoller çerçevesinde Antalya ve Samsun'a yapılacak stadyumların ihale tarihleri belli oldu.

ANKARA - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığı protokoller çerçevesinde Antalya ve Samsun'a yapılacak stadyumların ihale tarihleri belli oldu.
Samsun'da 334 dönüm arazi üzerine 33 bin kapasiteli inşa edilecek stadyum için 3 Aralık'ta ihaleye çıkılacak. Stadyum girişinde 7 bin 500 seyirci kapasiteli Karadeniz Bölgesi'nin en büyük spor salonu yer alacak. Spor salonunun kaba inşaatı büyük oranda tamamlandı.
Stadyumun dış görünümü, Kurtuluş Savaşı'nı anımsatan ögeler içerecek. Atatürk 'ün Samsun'a ayak basmasıyla kurtuluş yolunun açılması dolayısıyla kente yapılacak stadyuma özellikle kırmızı ve beyaz renkler işlenecek.

PORTAKALI ANIMSATACAK


Toplam 136 dönüm araziye inşa edilecek 33 bin seyirci kapasiteli Antalya'daki stadyum için de 6 Aralık'ta ihale gerçekleştirilecek.
Stadyumun yanına 10 bin seyirci kapasiteli spor salonu ve 3 bin seyirci kapasiteli yüzme havuzu yapılacak.
Antalya'nın sembolleri arasında yer alan turunçgiller, stadyum projesinde de kullanılacak. Stadyumun dış görüntüsü, renk başta olmak üzere portakalı anımsatacak.

 

TRİBÜN ALTLARINA ÖZEL PROJE

Yeni inşa edilen statlarda, tribün altları değerlendirilerek bireysel sporlar için kullanılacak. Her bir stadyumun altında tekvando gibi bireysel branşlar için 10 ila 12 spor salonu yer alacak. (AA)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110642711064272

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  NE ALAKA? - Sedat Gürsel

  Stadyum'un kırmızı beyaz renklerle işlenecek olmasından hareketle Kuvayi Milli ruhlu stadyum geliyor diye başlık atılması ne kadar doğru? Samsun ilinin profesyonel futbol takımının renklerinden hareketle kırmızı ve beyaz renkler tercih edilmiştir. Zira bu stadyumu en çok kullanacak takımın renkleri kırmızı beyazdır. Örneğin Bursa Stadı'nın renkleri ağırlıklı olarak yeşil-beyazdır. Stadların renkleri ağırlıklı olarak kullanacak takımın renklerine göre düzenlenir. Bu açıdan Samsun Stadı'nın kırmızı -beyaz renklerle düzenlenmesi de son derece doğaldır.

  Yazıklar Olsun - darwin3416

  Trabzonspor'un stadını halen dolgu yapılıyor, 6 yıl oldu halen dolgu yapılıyor sözde en geç 2012 yılında bitiyordu, Bursaspor bizden 5 yıl sonra başladı stadın %75 bitti, bizim halen dolgu işlermleri devam diyor,Türkiye'nin en büyük 4 spor kulübüyüz, yazıklar olsun, başka ne diyeyeim..