Samsung: Windows'un kolaylığını cebe taşıyoruz

Samsung: Windows'un kolaylığını cebe taşıyoruz
Samsung: Windows'un kolaylığını cebe taşıyoruz
Artık internet, bilgisayar ve telefonun birleştiğini belirten Microsoft Türkiye'den Egemen Gönen, 'Türkiye'de 2010'da 'akıllı cep telefonu' pazarı yüzde 40 büyüyecek' dedi

İSTANBUL - Microsoft Türkiye Mobil Çözümler İş Grubu Yöneticisi Egemen Gönen, Microsoft’un bundan sonra çıkaracağı mobil işletim sistemlerini ‘Windows Mobile’ adıyla değil, ‘Windows Phone’ adıyla çıkaracağını söyledi. Windows’un kolaylığını cebe taşıdıklarını belirten Gönen, sürekli iletişim içinde kalabilmek için taşınabilirliğin çok önemli olduğunu ve bunu sağlamak için çalışmalarını her geçen gün artırdıklarını kaydetti. 

Satışlar yüzde 120 artacak
Windows Phone 6.5 ile önemli yenilikler getirdiklerini anlatan Gönen, dünyadaki ‘akıllı cep telefonları’ pazarının büyüklüğünün önümüzdeki dört yıl içerisinde ikiye katlanarak satış rakamlarının 288 milyon adede yükseleceğini ifade etti.
Gönen, Türkiye’de ise gelecek yıl ‘akıllı cep telefonu’ pazarında yüzde 40 artış olmasının beklendiğine dikkati çekerek, “Bu büyümeye karşılık Microsoft ve Samsung sinerjisi sayesinde Windows’lu ’akıllı cep telefonları’nın satışını Türkiye pazarında yüzde 120 artırmayı hedefliyoruz’ dedi. Tüm dünyada bugüne kadar 50 milyon civarında Windows’lu cep telefonunun satıldığını dile getiren Gönen, Türkiye’de de yedi marka ve 22 modelle çalıştıklarını aktardı. Dünyada artık internet, bilgisayar ve telefon kullanımının birleştiğini ve müşterilerin bu özelliklerin hepsini bir arada olmasını istediklerini vurgulayan Gönen, Samsung Omnia serisinde bu özelliklerin hepsini birleştirdiklerini ifade etti. Cep telefonu kullanıcılarının artık her zaman ve her yerde bilgiye ulaşmak istediklerini anlatan Gönen, Omnia serisinin sürekli iletişim içinde olmayı, kullanım kolaylığını ve kişiselliği sağladığını belirtti. Samsung Türkiye Cep Telefonları Direktörü Selim Erbay ise, 3G uygulamasının kendileri için bir ‘büyüme otobanı’ olduğunu belirterek, “Bugüne kadar 2 milyon doların üzerinde yatırım yaptığımız Omnia serisi cep telefonlarında önümüzdeki yıl 100 binin üzerinde satış yapmayı hedefliyoruz” dedi.
Selim Erbay, Türkiye’de şu anda 60 milyonun üzerinde cep telefonu bulunduğunu belirterek, “Türkiye’de şu anda ’akıllı telefon’ kullanımı 2 milyonun üzerine çıktı. Yeni trendimiz, ’akıllı telefonlar’” dedi. (Radikal)