'Sanayi kura bağlı yönetilmez'

Eczacıbaşı Topluluğu Üst Yöneticisi (CEO) Erdal Karamercan, sanayi politikasının kurla çözülemeyeceğini belirterek, "TL'nin değeri bugün düşer, yarın yükselir. Bununla politika olmaz. Politika, katma değerin yükseltilmesiyle olur" dedi.

Karamercan, yatılı ilköğretim bölge okullarının (YİBO) fiziki şartlarını iyileştirmek amacıyla Kars ilindeki Arpaçay’da Eczacıbaşı hijyen projesine ilişkin gerçekleştirilen tören öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Eczacıbaşı Topluluğu’nun kriz sonrasındaki performansına ilişkin Karamercan, bu yılın beklentileri doğrultusunda geçtiğini, dolayısıyla bütçeden önemli boyutta sapma beklemediklerini, genelde başarılı bir performans sergilediklerini vurguladı. 

Önemli olan katma değer 
Türkiye sanayi politikasında katma değerin önemine dikkati çeken Eczacıbaşı Topluluğu Üst Yöneticisi Erdal Karamercan, şöyle devam etti: “ Ekonomi performansına baktığımızda Türkiye bugün dünyada bir yıldız olarak parlıyor. Her geçen gün gücünü arttırıyor. Ekonomik olarak bu kadar başarılı, mali bütçe disiplini olarak son derece başarılı yönetilen bir ekonominin bundan sonra sanayi politikasına çok daha ağırlık verip, katma değer odaklı bir sanayi politikası içine hızla girmesi lazım.Sanayi politikası, kurla çözülmez. TL’nin değeri bugün düşer, yarın yükselir. Bununla politika olmaz. Politika, katma değerin yükseltilmesiyle olur." (AA)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  Türkiye

  ,

  Politika