Sanayiciden yine istihdam uyarısı

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan 'istihdam' uyarısı yaptı. Çağlayan, genel ekonomik parametrelerin istihdama yansımasının önemine işaret ederken, istihdamı 'ekonomideki en olumsuz başlık' olarak niteledi.

ANKARA - Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan 'istihdam' uyarısı yaptı. Çağlayan, genel ekonomik parametrelerin istihdama yansımasının önemine işaret ederken, istihdamı 'ekonomideki en olumsuz başlık' olarak niteledi. Çağlayan, hükümete çözüm için inşaat sektöründen yararlanması önerisinde bulunurken, cari açık üzerinde durulmasını istedi. Çağlayan, dün, yeni yönetim kurulu ile Devlet Bakanı Ali Babacan, Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'ya nezaket ziyaretinde bulundu. Çağlayan, sabah saatlerinde Ergezen ile görüşmesi sırasında, istihdam konusundaki olumsuz gidişata dikkat çekti. Ergezen de istihdamın en büyük sorun olduğunu belirterek özel sektör yatırımlarına önem verdiklerini vurguladı.
Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan, Babacan ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada ise geleceğe yönelik hiçbir endişelerinin olmadığını belirterek, "Esasında ekonomide borsa çıkıyor, döviz çıkıyor, bunlar normal şeyler. Böyle bir ortamda kalp grafisi gibi artması, eksilmesi lazım şeyler" dedi. Cari açığın üzerinde durulması gerektiğini vurgulayan Çağlayan, siyasi partilerdeki istifaların istikrarı bozmayacağını da ekledi.