Sanko'dan enerji yatırımı

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, 800 ile 1 milyar dolar arasında enerji yatırımı yapacaklarını belirterek, "beş-altı ilde baraj ve HES tipi yatırım düşünüyoruz.

GAZİANTEP - Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, 800 ile 1 milyar dolar arasında enerji yatırımı yapacaklarını belirterek, "beş-altı ilde baraj ve HES tipi yatırım düşünüyoruz. Santralların kapasitesi 800 megavat civarında olacak" dedi.
Enerjinin sanayici açısından önemine dikkati çeken Konukoğlu, yatırım yapacakları yerlerde incelemelerin sürdüğünü belirterek projelerin yapılacağı yerlere ilişkin "Rize ve Tokat, beş-altı şehir var" açıklaması yaptı.
Konukoğlu, hükümetin Sinop'ta nükleer santral kurmak istemesine ilişkin bir soruya da şöyle yanıt verdi: "Nükleer santral kurmada geç bile kaldık. Nükleer santrallar hangi ülkede yok? Fakir ülkelerde, geri kalmış ülkelerde, gelişmekte olan ülkelerde yok. Bütün dünya kurarken bize gelince yok diyorlar. Peki bende niye olmasın? 'Yok, sen kuramazsın' diye çevrecileri örgütlüyorlar."