Santrallardan 13'ünün ihalesi tamamlandı

Santrallardan 13'ünün ihalesi tamamlandı
Santrallardan 13'ünün ihalesi tamamlandı
Ladik-Büyükkızoğlu ve Durucasu santrallarına en yüksek teklifi 2 milyon 760 bin dolarla Met Enerji verdi.

ANKARA - Elektrik Üretim AŞ'ye ait akarsu santrallarından 13'ünün nihai pazarlık görüşmeleri yapıldı.
Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmelerinde, ilk olarak Grup 8'de yer alan Ladik-Büyükkızoğlu ve Durucasu santrallarının ihalesi gerçekleştirildi. Kapalı elemesiz tekliflerin ardından yapılan açık artırmada en yüksek teklifi 2 milyon 760 bin dolarla Met Enerji Üretim İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.
Grup 9'da yer alan Arpaçay-Telek, Kiti santralına de en yüksek teklif, 3 milyon 10 bin dolar ile Metaltek Metalurji Kimya Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nden geldi. Grup 1'deki Engil, Erciş, Hoşap ve Grup 2'deki Koçköprü akarsu santrallarına en yüksek teklifleri 11 milyon 50 bin dolar ve 12 milyon dolar ile Tahiroğulları Petrol Ürünleri Limited Şirketi verdi.
En yüksek teklifler, Grup 3'teki Kısık santralına 27 milyon 150 bin dolar ile Kılıç Enerji Üretim AŞ'den, Grup 4'teki Göksu santralına 57 milyon 500 bin dolar ile Nurol Enerji Üretim ve Pazarlama AŞ'den, Grup 5'teki Bozkır ve Ermenek santrallarına 1 milyon 990 bin dolar ile Özbey Hijyenik Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ'den ve Grup 7'deki Hasanlar santralına da 30 milyon 850 bin dolar ile Batıçim Enerji Elektrik Üretim AŞ'den geldi.
Bu arada, 49 yıllığına işletme hakkı devredilecek 9 grup halindeki 14 akarsu santralın toplam kurulu güçleri 62,465 MV düzeyinde bulunuyor. (AA)

bigPara.com