Schindler 50 ülkenin yönetimini İsviçre'den alıp Türkiye'ye verdi

Schindler 50 ülkenin yönetimini İsviçre'den alıp Türkiye'ye verdi
Schindler 50 ülkenin yönetimini İsviçre'den alıp Türkiye'ye verdi

Schindler dünyanın en büyük yürüyen merdiven üreticisi.

Asansör ve yürüyen merdiven devi Schindler, Kuzey Afrika-Yakındoğu merkezini Türkiye'ye taşıdı

İSTANBUL - Dünyanın en büyük yürüyen merdiven ve ikinci büyük asansör üreticisi Schindler, İsviçre ’de bulunan, Türkiye ’nin de bağlı olduğu Kuzey Afrika -Yakındoğu merkezini Türkiye’ye taşıdı.
Schindler Türkiye Genel Müdürü Mete Zadil, bunun Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli bir karar olduğunu dile getirerek, “Önceki merkez İsviçre’deydi. İsviçre’den alıp Türkiye’ye koydukları zaman, kalıcı bir durum oluyor. Bölgenin buraya taşınmış olması çok önemli. Üretim hep düşündüğümüz bir şey. Schindler bütün dünyada üretimi belli merkezlere kaydırmış durumda” dedi.
2010’da Türkiye’nin büyümesinin iki katının altında kalmayacak, hatta üç katına yaklaşacak büyüme elde edebileceklerini kaydeden Zadil, 2011 için de 2010 büyümesinin iki katının altında kalmamayı hedeflediklerini söyledi. Zadil, Schindler’de bütün yöneticilerin bizzat müşterileri ziyaret ederek, asansör teftiş ettiğini, asansörün üzerine çıkarak, kontrolünü yaptığını ve şirketin başındaki Alfred N. Schindler dahil olmak üzere bütün yöneticilerin bakım kotaları bulunduğunu anlattı.

Azeri aksesuar seviyor
Türkiye’nin her yerindeki projelerde yer aldıklarını, servis veremeyecekleri yere satış yapmadıklarını ifade eden Zadil, “Bizim için satmak işin küçük bir parçası. Ondan sonra yıllarca bakımını, modernizasyonunu yapıyoruz” diye konuştu. Zadil, Azerbaycan’daki müşterilerinin, ‘en iyinin en iyisi’ olan, üzerinde türlü oyuncak, aksesuar bulunan asansör istediğini, Türkiye’deki alıcının ürünü kullanımına göre seçtiğini anlattı. (aa)


  ETİKETLER:

  İsviçre

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Afrika