Scooter ayakkabının kalitesi Çin'i yendi

Scooter markasıyla 13 yıldan bu yana ayakkabı üreten ve bunları tüm dünyaya satan Macro Ayakkabı, mağazalar zinciri kurmaya hazırlanıyor. 100 metrekare büyüklüğündeki ilk mağazasını Bakırköy'de açan kuruluş üç yılda sadece kendi ürünlerinin satılacağı mağaza sayısını 50'ye çıkarmayı hedefliyor.
Haber: SATFİYE YUVA KİREÇCİ / Arşivi

İSTANBUL - Scooter markasıyla 13 yıldan bu yana ayakkabı üreten ve bunları tüm dünyaya satan Macro Ayakkabı, mağazalar zinciri kurmaya hazırlanıyor. 100 metrekare büyüklüğündeki ilk mağazasını Bakırköy'de açan kuruluş üç yılda sadece kendi ürünlerinin satılacağı mağaza sayısını 50'ye çıkarmayı hedefliyor. İkitelli'deki fabrikalarında Scooter markasıyla geçen yıl 500 bin çift ayakkabı ürettiklerini söyleyen Macro Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Şerafettinoğlu, "Üretimin yüzde 15'ini ihraç ediyoruz. Yüzde 85'lik kısımsa iç piyasada değerlendiriliyor" dedi.
Tamamen deriden yazlık ve kışlık ayakkabı ürettiklerini ifade eden Şerafettinoğlu, "Bu yıl üretimimizi 500 bin çiftten 750 bin çifte çıkarmayı planlıyoruz. Biz diğer kuruluşların aksine Çin'den etkilenmedik. Son iki yıldır üretimimizi sürekli artırıyoruz. Bunu markalı ve kaliteli üretim yapmamıza bağlıyorum. Bizim ayakkabılarımız tamamen deriden imal edilir. Su geçirmez, ter, bakteri ve mantar oluşumunu engeller" diye konuştu.
Sanayiciye beş yıldızlı otel
Sanayicilikten sonra turizm yatırımına da soyunduklarını söyleyen Şerafettinoğlu, "İstanbul İkitelli'de beş yıldızlı otel yapmak için çalışmalar yapıyoruz. Üç yıl içerisinde faaliyete geçmesi planlanan otel için uluslararası zincirlerle görüşme içerisindeyiz" dedi. Otelin 10 milyon dolara mal olacağını ve 200 yatak kapasitesinin bulunacağını belirten Şerafettinoğlu, İkitelli'de birçok sanayi tesisi bulunduğu ve bu nedenle oteli sanayiciler için yaptıklarını sözlerine ekledi.