Sefa Sirmen: Şerefle ve gururla yargılanırım

CHP Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen, kendi belediye başkanlığı döneminde inşa edilen Yuvacık Barajı'yla ilgili mahkeme kararını 'siyasi' diye niteleyerek, "Dokunulmazlığım kaldırılsın, o adamlar yerine ben yargılanayım. Şerefle, gururla yargılanırım" dedi.

KOCAELİ - CHP Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen, kendi belediye başkanlığı döneminde inşa edilen Yuvacık Barajı'yla ilgili mahkeme kararını 'siyasi' diye niteleyerek, "Dokunulmazlığım kaldırılsın, o adamlar yerine ben yargılanayım. Şerefle, gururla yargılanırım" dedi.
Sirmen, barajla ilgili çok sayıda müfettiş incelemesi yapıldığını, TBMM Araştırma Komisyonu'nun konuyu ele aldığını hatırlatarak şunları söyledi: "Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, raporları alır almaz savcılığa suç duyurusunda bulundu. Mahkemenin seyrine baktığınız zaman, iki duruşma öncesinde savcı bütün sanıkların beraatini isteyen bir mütalaa verdi. Sonra mart ayında yapılan duruşmada ağır ceza üyelerinden ikisi değiştirildi. O mahkemede karar verilmedi. Nisan ayına ertelendi ve yapılan duruşmada belli cezalar ortaya çıktı" dedi.
Sirmen, dokunulmazlığının kaldırılması için ilk başvuran milletvekillerinden biri olduğunu, yargılanmak istediğini belirterek, "Önümüzdeki hafta Meclis'te dokunulmazlığım kaldırılsın. Bunun için yargılanacaksam şerefle gururla yargılanırım. O bürokratların yerine benim yargılanmam lazım. Kentin su ihtiyacını adamlar karşılamış. Yargılanması bile beni rahatsız ediyor. Yüksek adalete güveniyorum. Yargı süreci de devam ediyor. Sonucu hep birlikte göreceğiz" diye konuştu.