Şehrin yıldızı olmaya aday

Kompakt şehir içi otomobili Spark, modern tasarımı, iç hacminin akıllı kullanımı ile dikkat çekiyor. Yeni Chevrolet Spark, yalnızca 3.50 metre uzunluğu ile şehir içi trafik için uygun büyüklüğe de sahip.

İSTANBUL - Kompakt şehir içi otomobili Spark, modern tasarımı, iç hacminin akıllı kullanımı ile dikkat çekiyor. Yeni Chevrolet Spark, yalnızca 3.50 metre uzunluğu ile şehir içi trafik için uygun büyüklüğe de sahip. Aracın konforu uzun yolculuklar için de imkân veriyor.
Üç donanım seviyesi ve Euro 4 emisyon standardına uyum sağlayan iki benzinli motor seçenekleri ve (0.8 ve 1.0 litre) Avrupa pazarında olduğu gibi Türkiye'ye de haziran başında S, SE ve SX olmak üzere üç farklı donanım seviyesi ile sunulan Spark'ın baz modelinde klima, sürücü havayastığı, yolcu havayastığı, uzaktan kumadalı merkezi kilit, hidrolik direksiyon, elektrikli ön camlar ve immobilizer standart. Bunun yanında yan havayastıkları, ABS, ön sis farları, arka spoyler, tavan bagaj rayları, hafif alaşım alüminyum jantlar opsiyonel. Güvenlik paketinde geliştirilmiş gövde yapısının yanı sıra, sürücü ve yolcu havayastığı, bütün yolcular için üç noktalı emniyet kemeri, sürücü için elektrikli ön gerici mevcut. Küçük yolcular için iki adet Isofix çocuk koltuğu bağlantısı var.
Chevrolet'nin bu en küçük üyesi 52 hp güçte 3 silindirli 0.8 litre ve dört silindirli 66 hp güce sahip 1.0-litrelik motora sahip. 0.8 litre motor seçeneği için yakıt tüketimi (şehir dışı ), 100 km başına 4.2 litre, 1.0 litrelikte 4.7 litre. Spark'ın fiyatı 0.8 S baz modelinde 17 bin 900 YTL, 0.8 SE 2 havayastıklı modelinde 19 bin 140 YTL, 0.8 SE 2 havayastıklı ve ABS'li modelde 19 bin 370 YTL. 1.0 litrelik, SE iki havayastıklı model 19 bin 500 YTL, aynı donanımda ABS'li model 20 bin 100 YTL, SX donanımında çift havayastıklı ABS'li model 20 bin 750 YTL ve SX donanımında ABS'li dört havayastıklı model ise 20 bin 900 YTL fiyatla satışa sunuluyor.