Şekerbank'ta düğmeye basıldı

Şekerbank Personeli Munzam ve Sosyal Sigorta Sandığı Vakıflarının sahip olduğu Şekerbank hisselerine talip olan yatırımcılarla öngörüşmelerin tamamlandığı...

ANKARA - Şekerbank Personeli Munzam ve Sosyal Sigorta Sandığı Vakıflarının sahip olduğu Şekerbank hisselerine talip olan yatırımcılarla öngörüşmelerin tamamlandığı, uygun bulunan yatırımcıların 10 Nisan'dan itibaren veri odalarına alınacağı duyuruldu.
Şekerbank'tan İMKB'ye yapılan açıklamada, bankanın ana ortakları Şekerbank Personeli Yardımlaşma Sandığı Vakfı ve Şekerbank Personeli Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı'na ait hisselerin satış veya Bankaya ortak olarak alınmasına ilişkin programın 20 Şubat 2006 tarihinde açıklandığı hatırlatıldı.
Mart ayında olası yatırımcılarla öngörüşmelerin tamamlanarak uygun yatırımcılarla masaya oturulacağı ifade edilen açıklamada, "Uygun bulunarak Şekerbank'ın mali durum tespiti ve değerleme (due dillinge) çalışmalarına başlama izni alan yatırımcılara, veri odası 10 Nisan'den itibaren açılacaktır. Danışman firma Interconsult, adaylarla görüşecek ve somut gelişmelerin ortaya çıkması durumunda kamuya duyurulacaktır" denildi.
'Uygun bulunanlarla masaya oturacağız'
Şekerbank Genel Müdürü Hasan Basri Göktan şubat ayında yaptığı açıklamada, Fransa, İspanya ve İtalya'dan çok sayıda yabancı yatırımcının yanı sıra yurtiçinden de ilgilenen bankalar olduğunu belirterek, "Mart ayı içinde yatırımcılarla ön görüşmeler tamamlanacak ve daha sonra uygun bulunanlarla masaya oturacağız" demişti.
Şekerbank Personeli Yardımlaşma Vakfı ile Hollandalı Rabobank arasında 2005 temmuz ayında imzalanan satış sözleşmesi taraflar arasında fiyat konusundaki anlaşmazlık nedeniyle 14 Şubat'ta iptal olmuştu.