Selzedeye 4 milyon YTL

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 1 Kasım'da sel fekaletinin yaşandığı Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi Beldesi'ni ziyaret etti.

MERSİN - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 1 Kasım'da sel fekaletinin yaşandığı Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi Beldesi'ni ziyaret etti.
Selzedelerle konuşan Bakan Aksu, yaklaşık 4 milyon YTL'nin bölgeye aktarıldığını ve selzedelere dağıtılacağı müjdesini verdi. AKP'li Kızkalesi Belediye Başkanı Necati Kale'den belde sorunları hakkında bilgi alan Aksu, daha sonra vatandaşlarla görüştü. Aksu şöyle konuştu: "Buraya yaraları sarmaya geldik. Bu yıl birçok bölgede sel felaketi yaşandı. Bakanlık olarak felaketin ertesi günü sel bölgelerine dağıldık. Selden sonraki ilk gün Mersin'e Başbakanlık Acil Destek Fonu'ndan 667 bin YTL, dün itibarıyla da 3 milyon 648 bin YTL sizlere dağıtılmak üzere gönderildi. Bu para sizin gibi evi, işyeri selden hasar görmüş vatandaşlara verilecek. Valilik, evi ya da işyeri hasar gören vatandaşları tespit edecek ve nakdi yardım yapılacak. Çiftçimizin Ziraat Bankası'na olan kredileri ertelendi."