Sendikacıyı seks videosu yaktı!

Sendikacıyı seks videosu yaktı!
Sendikacıyı seks videosu yaktı!

Türk Harb- İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz’ün bir kadınla yaşadığı ilişki ve aralarında geçen konuşmaların kamera görüntülerinin internete düşmesi ortalığı karıştırdı. Görüntüler bir sosyal paylaşım sitesinde yayımlandıktan sonra Akyüz görevinden alınırken, konuşmalarda sadece adı geçen Harb-İş Sendikası Genel Sekreteri Haldun Kurubacak, bunun bir komplo olduğunu ve Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturma başlattığını söyledi.
Yurt genelindeki askeri işkollarında yetkili bulunan ve Türkiye ’nin en köklü, en eski sendikalarından biri olarak bilinen Türk Harb-İş Sendikası’nı karıştıran olay, bir sosyal paylaşım sitesinde yayımlanan görüntülerle başladı. Görüntülerde, gizli aşk yaşadığı öne sürülen kadınla yarı çıplak görüntüleri bulunan evli ve dört çocuk babası olan Harb-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Akyüz’ün, merkeze muhalif olduğu ileri sürülen şube yönetimlerini değiştirmek için yaptığı bazı çalışmaları anlattığı konuşmaları yer aldı. Bir bölümü genel merkez binasındaki misafirhanede kaydedildiği ileri sürülen görüntülerdeki kadının da T.D. olduğu savunuldu. Görüntülerde, daha önce sendikanın Gölcük Şube Başkanı iken genel sekreterliğe getirilen Haldun Kurubacak’tan da söz ediliyor.
Harb-İş Sendikası Genel Sekreteri Haldun Kurubacak ise ortada bir kamplo olduğunu öne sürerek, bu görüntülerin yayımlanmasının ardından Akyüz’ün görevinden alındığını belirtti. Kurubacak şöyle dedi: “Bu olay sendikamıza yönelik bir komplo. Olay duyulur duyulmaz Akyüz’ü çağırarak istifasını aldık. Kendisi yorum yapmadan istifasını verdi gitti. Görüntülerdeki kadını tanımıyorum. Beni de bu olaya karıştırmak istiyorlar. Kadın benim hakkımda da ileri geri konuşmuş. Bu olayda adı geçenler ve içinde olduğu tespit edilenler hakkında da tek tek dava açacağız.”

bigPara.com