Şener: Dövizdeki hareket normal

Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, dövizdeki yükselişi, siyasi ve ekonomik istikrar içinde yaşanan hadise olarak değerlendirirken cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili konuşmanın ise şimdilik erken olduğunu belirtti.

KAHRAMANMARAŞ - Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, dövizdeki yükselişi, siyasi ve ekonomik istikrar içinde yaşanan hadise olarak değerlendirirken cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili konuşmanın ise şimdilik erken olduğunu belirtti.
AKP İl Kongresi'ne katılmak üzere Kahramanmaraş'a geçen Şener, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dövizdeki artışı normal bulan Şener, 2002'de doların 1.680 YTL civarında olduğunu, aradan geçen dört yıl sonra bu rakamın 1.340 olduğunu belirterek şunları söyledi: "Biraz kıpırdanma olunca 'ne oluyor' diye soruluyor. Buradan şunu çıkarabiliriz Türk ekonomisi sağlıklı bir yapı arz etmektedir. Siyasi ve ekonomik istikrar da sağlanmıştır. Bu hareketliliği istikrar içinde cereyan eden hadiseler olarak değerlendirmek lazım."
CHP lideri Deniz Baykal tarafından Cumhurbaşkanlığı'na aday gösterilmesiyle ilgili soruyu cevapsız bırakan Şener, "Bu konu gündemin ön sıralarını oluşturmuyor ve bunu konulara cevap vermiyorum" dedi. Şener, Başbakanlık için de adının gündeme getirildiğinin hatırlatılması üzerine şöyle konuştu: "Bu konular tabanından tepesine kadar AKP camiasının yakından ilgilendiren konudur. Ancak, gündeme gelmesi için bir yıldan fazla zaman var."