Serdengeçti 'en iyi başkan'

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, 'Emerging Markets' gazetesi tarafından, Orta ve Doğu Avrupa'da 'Yılın Merkez Bankası Başkanı' seçildi.

ANKARA - Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, 'Emerging Markets' gazetesi tarafından, Orta ve Doğu Avrupa'da 'Yılın Merkez Bankası Başkanı' seçildi. EuroMoney dergisinin günlük gazetesi olan Emerging Markets'de ödülle ilgili yayımlanan haberde, Süreyya Serdengeçti'nin göreve başladığı beş yılda, "Türkiye'nin hiperenflasyondan tek haneli enflasyona geçişinin önemli bir gelişme olduğu" vurgulandı.
Güven kazandı
Haberde, Süreyya Serdengeçti'nin Merkez Bankası Başkanı olarak izlediği şeffaf ve sorumlu iletişim politikasıyla, para ve döviz kuru politikalarına istikrar getirdiği gibi, kamuoyunun güvenini de kazandığı belirtildi. Emerging Markets'in haberinde, Merkez Bankası'nın para ve kur politikasında sağladığı istikrar ve güvenin, büyüme hızının artması ve enflasyonunun düşmesi gibi gelişmeler yanında, Türkiye ekonomisinin genelini olumlu etkilediği kaydedildi.