Serpil Timuray Vodacom yönetiminde

Serpil Timuray Vodacom yönetiminde
Serpil Timuray Vodacom yönetiminde

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Güney Afrika merkezli Vodacom Grubu yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Timuray, 6 Eylül 2012 itibariyle, yüzde 65’i Vodafone Grubu’na ait olan Vodacom Grubu’nda yönetim kurulu üyesi olarak yer almaya hak kazandı. Timuray, yeni sorumluluğu ile birlikte Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek.

7500 çalışanı bulunuyor
Merkezi Güney Afrika Cumhuriyeti’nde bulunan ve 2011-2012 mali yılı cirosu 58.2 milyar Güney Afrika Randı olan Vodacom Grubu, Güney Afrika Cumhuriyeti, Lesoto, Mozambik Cumhuriyeti, Tanzanya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti bölgesinde 7 bin 300’ü aşkın çalışanıyla 50 milyona yakın aboneye hizmet veriyor.
Ekonomist dergisi tarafından 2010 ve 2011 yıllarında üst üste ‘Yılın Profesyoneli’ seçilen Serpil Timuray, Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2009 yılı değerlendirmesinde de ‘Genç Küresel Lider’ unvanına layık görülmüştü. Timuray, halihazırda Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkan Yardımcılığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-İngiliz İş Konseyi (DEİK-TİİK) Başkan Yardımcılığı, TOBB-Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Üst Kurul Üyeliği görevlerini sürdürüyor. (EKONOMİ SERVİSİ)

bigPara.com