'Ses taşımak için' geldiler

Almanya merkezli telekomünikasyon hizmetleri şirketi European Telecommunication Holding, telekom sektöründe 2004 yılı itibarıyla Türk Telekom'un ses tekelinin kalktığı Türkiye pazarına milleni.com markasıyla girdi.

İSTANBUL - Almanya merkezli telekomünikasyon hizmetleri şirketi European Telecommunication Holding, telekom sektöründe 2004 yılı itibarıyla Türk Telekom'un ses tekelinin kalktığı Türkiye pazarına milleni.com markasıyla girdi. Almanya'da Alovatan ve milleni.com adlı iki şirkete sahip olan holding, şehirlerarası, uluslararası ve mobil telefon görüşme hizmeti ve ürünleri sunmak için milleni.com'un Türkiye ayağını devreye soktu.
Türkiye'de ses tekelinin kalkmasıyla Uzak Mesafe Telefon Hizmeti(UMTH) lisansı alan 43 firmadan biri olan milleni.com, Türk Telekom'la ara bağlantı sözleşmesini de imzalayarak hizmete başladı. Türkiye'deki yatırımla İran, Irak, Lübnan gibi etnik pazarlara da ulaşmayı planladıklarını söyleyen European Telecommunication Holding CEO'su Şevki Kuyulu, "Afganistan, Irak, İran, Suriye, Pakistan, Hindistan gibi pazarlarda hedefimiz liderlik. Türkiye, bu konuda köprü olacak" dedi.
Türkiye'de telekom pazarının büyüklüğünün 9 milyar dolar olduğunu ve beş yılda Avrupa'nın en büyük beş pazarından biri haline geleceğini vurgulayan milleni.com Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Cora, "Bu açıdan bakıldığında Türkiye'nin pazar potansiyeli çok yüksek" diye konuştu. Milleni.com'un hedefi 2005 yılında Türkiye'de 10 milyon avroluk ciroya ulaşmak.