Şevket Demirel'den açıklama

Şevket Demirel, 3 Aralık 2006'da Radikal'de yayımlanan
'Yolsuzluğa karşı en etkili silahın kaderi Anayasa Mahkemesi'nin elinde' başlıklı haberin kendi davalarıyla bir ilgisinin bulunmadığını belirtti.

İSTANBUL - Şevket Demirel, 3 Aralık 2006'da Radikal'de yayımlanan
'Yolsuzluğa karşı en etkili silahın kaderi Anayasa Mahkemesi'nin elinde' başlıklı haberin kendi davalarıyla bir ilgisinin bulunmadığını belirtti. Demirel yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
"Yazınızda, 'İstanbul 2. İdare Mahkemesi'nin verdiği Anayasa'ya aykırılık kararı ile, Anayasa Mahkemesi'ne başvurma kararı...' diye süren yazınızda davamızla ilgisi olmayan 'Hortum paraları uçacak' izlenimi oluşmaktadır. Ayrıca yargının Anayasa'yı ve hukuki uygulama görevini yerine getirmesini topluma karşı işlenmiş bir suç olarak göstermektesiniz. TMSF'nin hakkımda aldığı kararlar ise yargı organlarınca da yasalara aykırı görülmekte ve lehime kararlar verilmektedir. Nitekim 25.07.2006 tarihli Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu kararında 'Şevket Demirel bankanın ortağı ve hâkim ortağı olmayıp TMSF'ye borçlu değildir' denildi. Buna rağmen dokuz şirketim 18 aydır TMSF'nin elinde. Biz buna gasp diyoruz. Çünkü bu işlem oğlunun borcunu babasına ödetmektir. Kamuoyu ve yargıyı yanlış kararlara sevk etmeniz, grubunuzun yayıncılık ilkeleriyle de bağdaşmaz."