Seyirci yılın en lüks otomobilini seçti: Jaguar XK Coupe

Jaguar XK Coupe, İngiltere'de her ay 27 milyondan fazla kişinin izlediği, en büyük çok kanallı yayın olan UKTV seyircisinin oylarıyla 'Yılın Lüks Otomobili' unvanını kazandı.

İSTANBUL - Jaguar XK Coupe, İngiltere'de her ay 27 milyondan fazla kişinin izlediği, en büyük çok kanallı yayın olan UKTV seyircisinin oylarıyla 'Yılın Lüks Otomobili' unvanını kazandı.
Formula 1 sürücüsü Loise Goodman, bir hafta boyunca yarışmaya katılan 16 araçla deneme sürüşleri gerçekleştirdi. Araçları değerlendiren 10 binden fazla izleyici de e-posta ve cep telefonlarından gönderdikleri mesajlarla yarışmaya katıldı. Spor otomobiller, aile otomobilleri, lüks otomobiller ve 4x4'ler olmak üzere dört kategoride gerçekleştirilen yarışma sonucunda Jaguar XK Coupe, lüks otomobil kategorisinde birinci seçildi. Jaguar XK, piyasaya çıkış tarihi olan marttan bu yana 'Auto Express Awards 2006'dan aldığı 'Yılın Otomobili' de dahil olmak üzere sekiz ödülün sahibi oldu. XK bugüne kadar 9 binin üzerinde sipariş alırken Jaguar, dünya çapında 5 bin aracı satışa sundu. Kasımda İngiltere'de satışa sunulacak XK'nın ekonomik versiyonu XKR de şimdiden 2 bin sipariş aldı.