Seyrantepe değerleniyor

Maliye Bakanlığı, Galatasaray Kulübü'nün stat inşa etmek istediği Hazine'ye ait Seyrantepe arazisinde, satış bedelini artırmaya hazırlanıyor. Yeni ihale için öncelikle, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nın imar planı değişikliğini tamamlaması gerekiyor.

ANKARA - Maliye Bakanlığı, Galatasaray Kulübü'nün stat inşa etmek istediği Hazine'ye ait Seyrantepe arazisinde, satış bedelini artırmaya hazırlanıyor. Yeni ihale için öncelikle, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nın imar planı değişikliğini tamamlaması gerekiyor. Mevcut planda bölge parkı olarak görülen Seyrantepe arazisi, yeni imar planı
ile konut, spor sahası ve sosyal tesis alanına dönüştürülüyor. Yeni imar planı ile ilgili çalışmaların da kısa sürede tamamlanması bekleniyor.
Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden bir üst düzey yetkili, "Bizim amacımız, araziyi iyi bir fiyata satmak" diye konuştu. Aynı yetkili, GS'ye verilen üst kullanım hakkının, Seyrantepe arazisinin ihalede başkasına satışına da engel teşkil etmediğini vurguladı ve bu çerçevede ihaleye başka kooperatiflerin de katılabileceğini sözlerine ekledi.