SGK Kızılay'daki SSK işhanını 77.7 milyon TL'ye satıyor

İçinde 206 büro, 66 işyeri ve bir otopark bulunan Ankara'nın SSK İşhanı, 77 milyon 732 bin 500 lira muhammen bedelle satışa sunulacak

ANKARA - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), hizmet gereği ihtiyaç duymadığı taşınmazları satıyor. Kurum, bu kapsamda Kızılay’da korkunç görüntüsü ve gürültüsü ile de başkentin kanayan yarası haline gelen ‘SSK İşhanı’nı açık artırmayla satacak.
SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kuruluşlarının yani Türkiye’nin üç sosyal güvenlik kurumunun SGK çatısı altında toplanmasıyla kuruma aktarılan taşınmazlara ilişkin alınan kararlar birer birer hayata geçiriliyor.
Ankara’nın merkezi Kızılay’da çeşitli kurumlara, iş yerlerine ve eğlence mekanlarına ev sahipliği yapan ve satış kararı alınan SSK İşhanı için açık artırma yöntemine başvurulacak. Açık artırma ile satış bugün saat 10.30’da SGK İnşaat Emlak Daire Başkanlığında yapılacak. 

Arsa alanı 6 bin m2
Satışa katılacakların teklif ve gerekli belgeleri en geç ihale saatine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekiyor. İçinde 206 büro, 66 iş yeri ve 1 otopark bulunan SSK İşhanı, 77 milyon 732 bin 500 lira muhammen bedelle satışa sunulacak.
İş hanının arsa alanı 6 bin 137 metrekare inşaat alanı ise 44 bin 205 metrekareyi buluyor. İşhanının eğlence mekanlarının bulunduğu bölüm bir süredir ‘Kızılay Eğlence Merkezi’ ismiyle faaliyet gösteriyor. Binada halen Çankaya Belediyesi, Çankaya Nüfus İdaresi, bazı kamu kurumlarının birimleri, sivil toplum örgütleri faaliyette bulunuyor. (Radikal)