Siber güvenlik masaya yatırılıyor

Siber güvenlik masaya yatırılıyor
Siber güvenlik masaya yatırılıyor
TSE, siber güvenlikte alınması gereken önlemleri masaya yatıracak

ANKARA - Türk Standardları Enstitüsü (TSE), “1. Bilişim Teknolojileri Standardları Konferansı” ile siber güvenlikte alınması gereken önlemleri masaya yatıracak.
TSE'den yapılan yazılı açıklamada, bilişim teknolojileri standartlarına yönelik belgelendirmeyi yaygınlaştırmak, güvenli yazılım konusunda kullanıcıları bilinçlendirmek ve bu alandaki yeni gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla yarın “1. Bilişim Teknolojileri Standardları Konferansı”nın düzenleneceği belirtildi.
Yaklaşık 150 kamu kuruluşu ve 400 sektör firmasının davetli olduğu Rixos Otel 'deki konferansta, siber saldırılara karşı alınması gereken önlemler, ulusal koruma profilleri, kullanılan yazılım ve bilişim teknolojileri ürünlerinin nasıl daha güvenli, yüksek performanslı ve kaliteli olacağı konularının ele alınacağı bildirildi.
TSE Başkanı Hulusi Şentürk'ün açılış konuşması ile başlayacak konferansa, üst düzey kamu yöneticileri, özel sektör temsilcileri ile çok sayıda akademisyenin katılması bekleniyor. (AA) 

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Otel

  ,

  Kamu

  ,

  Rixos

  ,

  sektör

  ,

  yazılım

  ,

  koruma

  ,

  Karşı