Sigorta Akademisi derslere başladı

Yapı Kredi Emeklilik, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ve dünyanın önde gelen danışmanlık şirketi Watson Wyatt'ın desteğiyle kurduğu Türkiye'nin ilk Bireysel Emeklilik ve Sigorta Akademisi'nde eğitim zili çaldı.

İSTANBUL - Yapı Kredi Emeklilik, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ve dünyanın önde gelen danışmanlık şirketi Watson Wyatt'ın desteğiyle kurduğu Türkiye'nin ilk Bireysel Emeklilik ve Sigorta Akademisi'nde eğitim zili çaldı. Yapı Kredi Emeklilik'in satış ekibine yerleştirilecek 20 kişiyle başlayan eğitimin toplam 1700 kişiye verilmesi planlanıyor.
97 bin 337 üye sayısı ile sektörde lider konumda olduklarını belirten Yapı Kredi Emeklilik Genel Müdürü Giray Velioğlu, her kademedeki çalışanların kariyer gelişimine önem verdiklerini, bu yıl eğitim bütçesi için
1 trilyon TL kaynak ayırdıklarını belirtti. Yapı Kredi Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Uğur Tozşekerli de hedeflerinin kariyer ve performans yönetimi sistemleri dahilinde, çalışanların verimliliğini ve etkinliğini artırmak olduğunu ifade etti. Tozşekerli ayrıca, 10 yıl sonunda 4 milyon katılımcıya, 15 milyon dolar da fon büyüklüğüne ulaşılmasını öngördüklerini kaydetti.