'Silikon Vadisi'nden 18 yönetici getirdik'

'Silikon Vadisi'nden 18 yönetici getirdik'
'Silikon Vadisi'nden 18 yönetici getirdik'

Evrim Önk, ?Ar-Ge?ye dayalı şirket modelimizde 60 kişilik Ar-Ge ekibimiz var? dedi.

İSTANBUL - İnternet erişim ürünleri üretim ve pazarlama alanında faaliyet gösteren AirTies’in Uluslararası Kanal Satış Müdürü Evrim Önk, AirTies’in Silikon Vadisi’nden getirdiği yönetici sayısının 18’e ulaştığını söyledi.
Önk, şirket olarak beyin göçüne de katkıda bulunduklarını ifade etti. Şu anda faaliyette bulundukları Yunanistan ve Ukrayna’da, o ülkelerin ihtiyaçlarına uygun, Türkiye’de bulunmayan ürünleri sattıklarını kaydeden Önk, “Ar-Ge’ye dayalı bir şirket modelimiz var. Toplam 155 çalışanımız içinde 60 kişilik Ar-Ge ekibimiz bulunuyor” dedi.
Satış ve pazarlama alanında da, bir anlamda ‘fiyat polisliği’ yaparak, ürünlerinin son kullanıcıya ulaşmasına önem verdiklerini ifade eden Önk, krize rağmen, satış kanallarındaki pazarlama desteğini geri çekmeyen birkaç tedarikçiden biriyiz” dedi. Önk, AirTies’in, Yunanistan’ın en büyük perakende teknoloji marketi Multirama ile çalışmaya başlamasının ardından, modemde en çok satılan ikinci, erişim noktası ve switch ürünlerinde ise, en çok satan marka olduğunu da vurguladı. 

‘Evdeki cihazları birbirine bağlarız’

AirTies’ın Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi de, 2009 yılında yüzde 10-20 büyüme hedeflediklerini belirterek, yurtdışından ciro beklentilerinin 10 milyon dolara yakın olduğunu ifade etti. 2008 yılını 49 milyon dolar ciroyla kapattıklarını kaydeden Çelebi, 2008’de 1.3 milyonluk yeni ADSL abonesine karşılık, 2009 yılında yüzde 40’lık bir daralma ile 800 bin civarında yeni abone beklendiğini vurguladı. AirTies olarak yine de büyüme beklediklerini belirten Çelebi, “2009 yılında yüzde 10-20 büyüme hedefliyoruz” dedi. Çelebi, “Asıl hedefimiz, ev içindeki tüm teknolojik cihazları birbirine bağlamak. Modemler, evin içindeki cihazların kontrolünü yapacak” diye konuştu. (Radikal)