Silverline'da hedef iç pazar

Ankastre gri mutfak eşyası sektöründe faaliyet gösteren Silverline'ın yüzde 36.84 hissesi 19-21 Haziran tarihleri arasında halka açılıyor.

İSTANBUL - Ankastre gri mutfak eşyası sektöründe faaliyet gösteren Silverline'ın yüzde 36.84 hissesi 19-21 Haziran tarihleri arasında halka açılıyor. Halka arzdan 18 milyon YTL gelir beklediklerini söyleyen Silverline Yönetim Kurulu Üyesi Can Koç, "Gelirle yatırımlarımızı artırıp iç pazar atağına kalkacağız" dedi.
Yüzde 100 Türk sermayeli Silverline'ın 1994'te Amasya'nın Merzifon ilçesinde kurulduğunu belirten Can Koç, şirketin geçen yıl Amasya ihracat ve vergi şampiyonu olduğunu söyledi. Üretimlerinin yüzde 74'ünü 28 ülkeye ihraç ettiklerini ifade eden Can Koç, "Yılda 285 bin ankastre mutfak eşyası üretiyoruz. Halka arzdan gelecek 18 milyon YTL, üretim tesisi, otomasyon yatırımları ve yurtiçi tanıtım için kullanılacak. İç pazar atağı için büyük bir reklam kampanyası planlıyoruz. Böylece Türkiye ankastre pazarında yüzde 10 olan payımızı iki yılda iki katına çıkaracağız" diye konuştu.
Silverline Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Atay ise, "İhracatta hedef pazarlarımız Ortadoğu, Kuzey Amerika ve Uzakdoğu olacak" dedi.
'Dalgalanmadan korkmuyoruz'
Üretimlerinin yüzde 74'ünü ihraç ettikleri için kurlardaki yükselişin kendilerinin lehine olduğunu söyleyen Koç şöyle konuştu: "Piyasalardaki dalgalanmanın geçici olduğunu düşünüyoruz. İMKB olması gerektiği seviyede değil. Şu an yatırımcının düşük değerle aldığı hisse gelecekte yükselecek. Biz halka arzı ertelemeyi hiç düşünmedik. Dalgalanmadan kesinlikle korkmuyoruz."
Borsadan satış yöntemiyle halka arz edilecek olan Silverline'ın beher hisse senedinin fiyatı ise 2.60 YTL olarak belirlendi.