Simit Sarayı'nın hedefi dünyanın her yerinde McDonald's'ı geçmek

Geleneksel ayaküstü yiyeceğimiz simidi çeşitlendirerek, İstanbul'da 30'dan fazla ve bazı illerde dörder beşer şubeyle önemli bir fast food seçeneği haline getiren Simit Sarayı'nın hedefi...

İSTANBUL - Geleneksel ayaküstü yiyeceğimiz simidi çeşitlendirerek, İstanbul'da 30'dan fazla ve bazı illerde dörder beşer şubeyle önemli bir fast food seçeneği haline getiren Simit Sarayı'nın hedefi, dünya devi McDonald's'tan daha fazla şube sayısına sahip yaygınlığa ulaşmak. Simit Sarayı'nın ortağı Haluk Okutur, dünyanın her yerinde bir Simit Sarayı tabelası olmasını istediklerini belirterek, "Hedefimiz, McDonald's'tan bir mağaza fazla şube açıncaya kadar koşturmak" iddiasında bulundu.
Okutur, 2001 yılında iki ortak olarak işe başladıklarını ve son üç yıldır merkezi üretim yaptıklarını anlattı. Okutur, fabrika yatırımlarının 10 milyon dolardan fazla olduğunu, yeni üretim hattı için de yaklaşık 1-2 milyon dolarlık ek yatırım yaptıklarını sözlerine ekledi.
'Mönü fiyatı 1-2 YTL'
Okutur toplam fast food genelinde en büyük yerli zincir olduklarını savundu ve şunları kaydetti: "McDonald's ve Burger King'e rakip oluyoruz. Onların mönü fiyatı 8-10 YTL, bizde 1-2 YTL. İnsanlar ucuza karınlarını doyuruyor."