Sinpaş 'eski müşterilerine' tanıtım yapmadan bir haftada 150 konut sattı

Sinpaş 'eski müşterilerine' tanıtım yapmadan bir haftada 150 konut sattı
Sinpaş 'eski müşterilerine' tanıtım yapmadan bir haftada 150 konut sattı

Sinpaş GYO Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Seba Gacemer, Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Satış Müdürü Cüneyd Dişkaya yeni projeleri hakkında bilgi verdi.

Sinpaş, fiyatı 115 bin lira ile 798 bin lira arasında değişen Aqua City 2010 Evleri'nden tanıtım dahi yapmadan bir haftada 150 adet satmayı başardı. Projeden ev sahibi olmak isteyen için peşinat üç ay ertelenirken, peşin alımda yüzde 10 indirim yapılıyor

İSTANBUL - Sinpaş tanıtımını dahi yapmadan bir hafta içinde yeni projesi Aqua City 2010’dan 150 adet konut satmayı başardı. İki etaptan oluşan ve birinci etabında 495 konut bulunan projenin geçen hafta tanıtım günleri kapsamında satışa sunulduğunu söyleyen Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Özel müşteri grubuna 150 konut sattık. Yoğun bir ilgi var. Türk insanında aslında para var. Kriz nedeniyle talep erteleniyor. Piyasanın düzelmeye başlamasıyla talep alıma yönelecek” dedi. Çelik projenin yatırım bedelini  160 milyon lira olarak açıkladı. 

1118  konut var
İstanbul Çekmeköy Bölgesi’nde projelendirilen Aqua City 2010’da evler, isimlerini Antik Çağ Anadolu’sunda kurulmuş ve yaşamlarını su kenarında sürdürmüş medeniyetlerden alıyor. Likya, Kayra ve Frigya Evleri Aqua City 2010’da modern mimariyle yeniden yorumlanıyor. 1+1’den 4+1’e kadar 64 farklı daire seçeneğiyle toplam 1118 konuttan oluşan projede fiyatlar, 1+1 evler için 115 bin ile 208 bin TL, 2+1 evler için 195 bin ile 304 bin TL, 3+1 evler için 254 bin ile 526 bin TL, 4+1 evler için de 432 bin ile 798 bin TL arasında değişiyor. Bugün satışa sunulacak proje 30 ay içerisinde tamamlanacak.
Aqua City 2010’dan daha çok doktor, mühendis, kendi işinin sahibi ve orta kademede yöneticilerin ev aldığını söyleyen Sinpaş GYO Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Seba Gacemer, “Şu anda satın alanlar bizi yakından tanıyan ve Sinpaş projelerinden ev alan müşterilerimiz. Yaşayan projelerimizdeki ikinci el değerlerini tecrübe etmiş ve onların referansıyla gelen bir kitle. Biz bu yoğun ilgiyi müşteri sadakat programlarımıza, müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını iyi analiz etmemize ve müşteri nezdindeki Sinpaş GYO markasına olan güvene bağlıyoruz. Şu anda projemizde oturmak için ev alanların oranı yüzde 78, yatırım için ev alanlarsa yüzde 22. Bu da projemizin yatırım değerinin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor” diye konuştu. Aqua City 2010’u, modern mimarisi, suyla zenginleştirilmiş zengin peyzajıyla Çekmeköy bölgesinin ‘en lüks konut projesi’ olarak konumlandırdıklarını belirten Gacemer, projede yer alan evlerin tümünün göl manzaralı olduğunu anlattı. 

‘Peşinatsız devrim’ yaptı
Proje  kapsamında bankalarla özel anlaşma yaptıklarını söyleyen Gacemer şöyle devam etti: “Şu anda piyasada konut kredi oranları yüzde 1.40 seviyelerindeyken bu özel anlaşmalar sayesinde kredi oranımızı yüzde 0.99’a kadar çekebildik. Bununla birlikte yeni ödeme planımızda özellikle tüketicilerin çekincelerini giderecek olan ‘Peşinatsız Devrim’ kampanyamızı uygulamaya başladık. Müşterilerimiz bu yeni ödeme planıyla üç ay sonra evlerinin satış bedelinin sadece yüzde 5’ini, 12 ay sonra yüzde 10’unu, 24 ay sonra da yüzde 15’ini bize ödüyor. Evlerini alma kararıyla birlikte taksitlerini sabitleyerek bakiyeyi anlaşmalı bankalar vasıtasıyla kredilendiriyoruz. Bu dönem peşin almak isteyenlerin sayısında artış var. Zaten peşin alımda yüzde 10 indirim yapıyoruz.”
Aqua City 2010 Proje Satış Müdürü Cüneyd Dişkaya da, müşterilerinin genelde yaşamak için ev satın aldığını bununda projenin değerini artırdığını söyledi.

‘IMF moral verir’
Türkiye’nin son iki yılı seçimler ve parti kapatma davalarıyla geçirdiğini söyleyen Ömer Faruk Çelik, “Başbakan’ın deyimiyle hamdolsun seçimler bitti. Artık kendi işlerimize bakabiliriz. İnşaat sektörü krizden en fazla etkilenen sektör. 2008 yılının 1. çeyreğinde ekonomi yüzde 7 büyürken, 2008’in son çeyreğinde yüzde 6 küçülme yaşandı. Aynı dönemde inşaat sektörü 1. çeyrekte yüzde 3, son çeyrekte yüzde 13, yıl ortalamasında yüzde 7.63 küçüldü” dedi. IMF anlaşmasıyla morallerin düzeleceğini ve sektörün büyüyeceğini anlatan Çelik, Hükümetten KDV konusunda köklü çözüm beklediklerini anlattı. 

23 proje yapacak
Krize rağmen çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Sinpaş GYO 2008-2011 yılları arasında 23 proje gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik projeler hakkında şu bilgiyi verdi: “23 projede yaklaşık 2 milyon metrekare inşaat yapıp, 11 bin 328 adet konut üreteceğiz. 23 proje için KDV dahil 2.6 milyar TL harcama yapacağız. Bu projede dört yılda toplam 11 bin 185 kişi istihdam edileceğiz. 11 bin 185 kişi için 195 milyon TL SGK primi, yaklaşık 100 milyon TL stopaj, 380 milyon TL KDV olmak üzere devlete 675 milyon TL kaynak oluşturacağız. Ortalama bir ailenin dört kişi olduğunu kabul edersek projelerimizle yaklaşık 45 bin kişinin geçimine kaynak sağlayacağız.”  (Radikal)