Şirzat Subaşı, AGT'nin Satış ve Pazarlama Grup Başkanı oldu

Şirzat Subaşı, AGT'nin Satış ve Pazarlama Grup Başkanı oldu
Şirzat Subaşı, AGT'nin Satış ve Pazarlama Grup Başkanı oldu
AGT, uzun yıllar Beko ve Arçelik'te üst düzey yöneticiliklerde görev yapan Şirzat Subaşı'nı bünyesine kattı.

RADİKAL – Mobilya bileşenleri sektöründe faaliyet gösteren AGT firması, yatırımlarına paralel olarak, İnsan Kaynakları alanında yapılanmasında da önemli bir adım attı ve Satış ve Pazarlama Grup Başkanı olarak Şirzat Subaşı’nı göreve getirdi.

Mobilya bileşenleri üretiminde dünyanın en önde gelen markalarından olan AGT, geçen yıl kurduğu MDF tesisi ile bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretme kabiliyetine erişmişti. Bu yıl, kapı, parke yatırımları ile ürün gamını genişleten AGT, yeni yapılanması kapsamında Satış ve Pazarlama Grup Başkanı olarak Şirzat Subaşı’nı göreve getirdi. 

4 Mayıs itibariyle AGT’deki yeni görevine başlayacak olan Subaşı, daha önce Arçelik’te Türkiye , Orta Doğu, Asya ve Afrika bölgelerindeki tüm pazarlama, satış, satış sonrası operasyonlar ve kurumsal iletişim çalışmalarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştu.

1960 İstanbul doğumlu olan Şirzat Subaşı, Kabataş Lisesi’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi ve Harvard Üniversitesi’nde Tüketici Pazarlama Stratejileri üzerine Master yaptı. Bugüne kadar Beko ve Arçelik’in üst düzeydeki çeşitli pozisyonlarında yer alan Subaşı her iki markanın da yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarında önemli görevler üstlendi.

Evli ve 2 çocuk babası olan Subaşı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmekle birlikte, geçmişte Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Başkanlığı, TOBB Ticaret Odası Konseyi Türkiye Dayanaklı Tüketim Malları Meclisi Başkanlığı, TÜSİAD Perakende Sektörü ve Tüketici Hakları Çalışma Grubu Üyeliği görevlerinde bulundu.

 

bigPara.com