Skype Türkiye'de e-kolay'la büyüyecek

Dünyada 100 milyon kişiyi internet üzerinden bedava konuşturan Skype, e-kolay'la yaptığı işbirliği sonucu Türkçe içerikle Türkiye pazarına da girdi.

İSTANBUL - Dünyada 100 milyon kişiyi internet üzerinden bedava konuşturan Skype, e-kolay'la yaptığı işbirliği sonucu Türkçe içerikle Türkiye pazarına da girdi. Türkiye'de yaklaşık olarak 1.5 milyon kişinin Skype ile konuştuğu hesaplanırken e-kolay ile yapılan işbirliği sonucu bu rakamın 10 milyonun üzerine çıkması hedefleniyor. Türklerin konuşmayı çok sevdiğini ve yeni teknolojilere çok açık genç bir nüfusa sahip olduğunu söyleyen Skype Avrupa Genel Müdürü James Bilefield, "Türkiye, Skype'nın dünya çapındaki 20 pazarı arasında yer alıyor. Geniş bant internet kullanımı ve cep telefonu kullanıcı sayısındaki artış heyecan verici. Bu yüzden Türkiye'ye girmek açısından en iyi zamanı ve en iyi partneri bulduğumuza inanıyorum" dedi.
Türkiye beş büyük pazar arasına girecek
Dünyada 200 ülkede 100 milyon kişinin Skype ile bedava konuştuğunu belirten Bilefield, "Dünyadaki uluslararası telefon görüşmelerinin yüzde 7'si bizim aracılığımızla gerçekleştiriliyor" diye konuştu. İşbirliği hakkında bilgi veren Doğan Online İcra Kurulu Başkanı Orhan Göksal ise Skype kullanıcılarına Türkçe hizmet vereceklerini aktardı. Hedeflerinin Türkiye'yi en büyük beş pazar arasına sokmak olduğunu vurgulayan Göksal şunları söyledi: "Bir kulaklık ve bilgisayarı olan her Türk e-kolay'ın sitesinden Skype'la bedava konuşacak. Ayrıca arama kartlarımızla sabit hatları ve cep telefonlarını uygun fiyata arayabilecek."