Smart fortwo 19.5 santim büyüdü

Daimler-Chrysler firmasının iki kişilik kent otomobili Smart'ın 19.5 santimetre uzatılan yeni versiyonları Nisan 2007 tarihinden itibaren Türkiye'de.

İSTANBUL - Daimler-Chrysler firmasının iki kişilik kent otomobili Smart'ın 19.5 santimetre uzatılan yeni versiyonları Nisan 2007 tarihinden itibaren Türkiye'de. İki kişilik, düşük yakıt tüketimli kent otomobili Smart fortwo'dan bugüne değin 750 bin adet satıldığı açıklandı. Bir önceki modelden 19.5 santimetre uzun olan 2.7 metrelik yeni Smart fortwo'nun dış görünümünde değişiklikler yapılırken, cabrio modelde tavanın otomatik açılması özelliği getirildi.
ESP standart
Mercedes Otomobil Grubu'nun yüksek güvenlik standartlarının uygulandığı belirtilen Smart'larda trafik kazalarında emniyet kemerinden sonra hayat kurtarmada ikinci sırada yer alan ve diğer üreticilerin bu segmentte opsiyonel olarak sunduğu ESP (elektronik denge programı), standart olarak sunulacak. Yeni Smart'lar ESP, hidrolik fren destek sistemi, diferansiyel kilidi, ABS ve elektronik fren dağıtıcısı fonksiyonlarını da içerecek. Yeni Smart fortwo 2007 Nisan ayında üç benzinli motor seçeneğiyle Avrupa ile aynı zamanda Türkiye'de piyasaya sunulacak. 1 litrelik motor hacmi bulunan yeni Smart'lar 45, 52 ve 62 modelleri olarak ithal edilecek, modeller sırasıyla 61, 71 ve 84 beygir güce sahip olacak. Smart fortwo'nun azami hızı saatte 145 kilometre. Benzin tüketimi ise 100 kilometrede 5 litre.