SODEX 70 bin kişiyi ağırlayacak

Dünya ısıtma-soğutma ve klima pazarının güçlü oyuncularından biri olarak gösterilen Türkiye'nin bu alandaki en büyük fuarı ISK SODEX, 4-7 Mayıs tarihleri arasında iklimlendirme, yalıtım ve enerji sektörünün önde gelen oyuncularını buluşturuyor.

İSTANBUL - Dünya ısıtma-soğutma ve klima pazarının güçlü oyuncularından biri olarak gösterilen Türkiye'nin bu alandaki en büyük fuarı ISK SODEX, 4-7 Mayıs tarihleri arasında iklimlendirme, yalıtım ve enerji sektörünün önde gelen oyuncularını buluşturuyor.
CNR Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenen ISK SODEX, bu yıl 100'ü yabancı toplam 750 firmanın katılımıyla gerçekleşiyor. 1350 markanın temsil edildiği fuarda, sergilenecek ürünler arasında split klimalar, kazanlar, pompalar, borular, yalıtım ürünleri, araç klimaları, merkezi sistem klimalar, güneş enerji sistemleri, doğalgaz sobaları, arıtma sistemleri, nemlendiriciler, nem alıcılar, otomatik kontrol sistemleri, yangından korunma sistemleri, yerden ısıtma sistemleri, kombiler, radyatörler, vanalar, şofbenler-termosifonlar, tesisat ürünleri ve soğuk odalar bulunuyor. İtalya'daki MCE ve Almanya'daki ISH fuarlarından sonra, kendi alanında dünya üçüncüsü olan ISK SODEX İstanbul Fuarı 49 bin metrekare stand alanında ve 10 salonda ziyaretçileri ağırlayacak.
Fuara bu yıl 70 bin kişinin katılımı bekleniyor. Hannover Messe Sodex Fuarcılık tarafından düzenlenen ISK SODEX İstanbul Fuarı, bu yıl İspanya, Almanya, İtalya, İsviçre, Fransa, Yunanistan, Mısır, İsveç, Belçika, Çin, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, Tayland ve Ukrayna'dan yabancı katılımcılar da ağırlayacak. İlk kez fuarda tanıtılacak olan güneş enerjisi sistemleri özellikle üzerinde önemle durulması gereken konular arasında yer alıyor. Sektör yetkilileri, enerji kullanımını minimuma indiren ve tasarruf sağlayan güneş enerjisi sistemlerinin Türkiye'de yeterince tanınmadığını belirtiyor.
Bosch kombide de iddialı
Diğer yakıt türlerine göre daha ucuz ve temiz olan doğalgaza talep giderek artıyor. Türkiye'de şu anda 18 ilde doğalgaz kullanılıyor. Bu sayının yıl sonunda 39'u önümüzdeki yılsa 52'yi bulması bekleniyor.
Beyaz eşyada gösterdiği başarıyı ısıtma soğutma pazarında da sürdürmeyi planlayan Bosch, geliştirdiği yeni teknoloji kombileriyle atağa kalkıyor. Kombi cihazlarında son teknolojileri kullanarak ısınma ve sıcak su konforunu Bosch güvencesi ve deneyimiyle sunan kombiler, pratik kullanımlarıyla hayata değer katıyor.
111 yıllık üretim tecrübesiyle kaliteden ödün vermeden tüketicisiyle buluşan ve kullanım kolaylıklarıyla gündelik yaşama değer katan Bosch kombiler, ısınma ve sıcak su konforunu istenildiği an yaşatıyor. Bosch kombiler ve yoğuşmalı ısı cihazları tüketiciye, kalite, uzun ömür, tasarruf ve kullanım kolaylıkları sunuyor.

Sıcak su hazır
Bosch'un en yeni ürünlerinden Euromaxx'in ECO tuşuna basarak hazırda sıcak su depolamadan, musluğu 5 saniyeden az bir sürede açıp kapayarak cihaza sıcak su ihtiyacı bildiriliyor. Bu sayede sıcak su gelmesi için suyu uzun süre boşa akıtmak gerekmiyor. Böylece ECO, hem su hem de gaz tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, konfor işletmesi ile istenilen sıcaklıkta suyu muhafaza ederek, derhal kullanıma hazırlıyor. Yeni türbin teknolojisi ve iki sıcaklık sensörüyle Avrupa normlarına göre en yüksek standart olan 3 yıldız sıcak su konforuna sahip Euromaxx, multifonksiyonel dijital göstergesi sayesinde hem cihaz parametrelerini sorgulayarak ayarlıyor hem de hızlı hata diyagnozu sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca, Euromaxx tüm bunları kullanıcısına cihazın yerini unutturacak kadar sessiz yapıyor.

Az yer kaplıyor
Optimum ısıtma ve sıcak su konforunu en uygun fiyatla buluşturan ve dar alanlarda bile kolay montaja imkân tanıyan Eurosmart kombiler ise yüksek verim ve sessizlik sağlıyor. Ledli diyagnoz sistemine sahip Eurosmart kombi ayrıca belgelendirilmiş 2 yıldızlı sıcak su konforuna da sahip olmasıyla birlikte yıkanma esnasında suyun sıcaklığında değişmenin minimumda kalmasına da imkân sağlıyor.
Siemens'le sağlıklı hayat
Siemens'in yeni model klimaları üstün serinletici özelliklerinin yanı sıra sahip oldukları iyonizer teknolojisi ve aktif elektrostatik filtresiyle sağlığına önem verenlere sesleniyor Siemens Ev Aletleri, klima teknolojisindeki en ileri teknolojileri 2006 yaz sezonunda pazara sunuyor. Siemens'in yeni model klimaları üstün serinletici özelliklerinin yanı sıra iyonizer teknolojisi ve aktif elektrostatik filtresiyle sağlığa da özen gösteriyor. Havadaki vitamin olarak nitelenen negatif iyonların artmasını sağlayan iyonizer teknolojisi kişilerin kendilerini daha canlı, diri, uyanık ve enerjik hissetmelerini sağlıyor.
Kırsal alanda havanın her santimetre-küpünde 5 bin, okyanus kenarında 2 bin 500-10 bin, şelale kenarında ise 25 bin-50 bin negatif iyon bulunuyor. Şehirdeki kapalı işyerlerindeki havada negatif iyon yoğunluğu 50'ye kadar düşüyor. İyonize teknolojisinin bulunmadığı noktalarda ise uykusuzluk ve baş ağrısı gibi şikâyetlerle karşılaşılabiliyor. Bina içindeki hava kalitesini artıran Siemens klimalar, elektrik kesintilerine karşı otomatik olarak yeniden çalışabilme özelliğine de sahip.
Samsung atakta
Türkiye pazarına Anadolu Elektronik tarafından sunulan Samsung Elektronik ürünleri SODEX Fuarı'nın gözdesi olacak. Classic, Premium ve Salon tipi klima modellerini pazara sunan Anadolu Elektronik, sunduğu üstün teknolojiyle daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam vaat ediyor. Samsung'un tüm klima modellerinde, Silver Nano buharlaştırıcı, Silver Nano filtresi, hava temizleyici Bio filtresi, koku giderici filtre bulunuyor.
Yeşil çaydan elde edilen Bio maddesi, filtrenin içinde dolaşıp, hapsedilen bakterileri etkisiz hale getirirken, ter, sigara gibi kötü kokuları da yok ediyor. Silver Nano Sağlık Sistemi, Samsung tarafından geliştirilen, nano boyutu gümüş iyonları kullanarak mikrop, mantar ve 650 çeşit bakteriyi yok ediyor.
Airfel görücüye çıktı
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, ISK - SODEX İstanbul 2006'da güneş kolektörü, alüminyum radyatör ve boyler ürünlerini görücüye çıkaracak. Panel radyatör ve kombi üretimiyle sektörde söz sahibi olan Airfel en kaliteli ürünlerle tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.
Airfel, ISK-SODEX İstanbul 2006'da Airfel markalı güneş kolektörü, alüminyum radyatör ve boyler ürünlerini tanıtmayı planlıyor.
Airfel'in standını ziyaret edenler, ürünlerle ilgili detaylı bilgi alma ve ürünleri yakından inceleme fırsatı da bulacak.
16 ülkeden, 150'yi aşkın firmanın katılması beklenen fuarda, Airfel 946 metrekarelik alanda ürünlerini sergileyecek.
Baymak'tan uygun fiyat
Kombi, klima, güneş enerji sistemleri, şofben ve radyatörün de aralarında bulunduğu birçok ürün üreten Baymak, bunları uygun fiyatlarla tüketicinin kullanımına sunuyor. Baymak AUX model klimalar 7000 Btu/h kapasiteden 56.000 Btu/h kapasiteye kadar farklı yedi değişik modelle tüketicilere sunuluyor. BİO Filtre sayesinde ortamdaki toz, polen ve dumanı yok eden Baymak klimalar, ION jeneratörüyle ortama negatif iyon yayarak mekândaki bütün virüs çeşitlerini, sigara ve diğer tüm rahatsız edici kokuları ortadan kaldırıyor. Baymak'ın bir diğer özelliği olan Heat Pump ise klimanın ısıtma fonksiyonunda rezistanslı ısıtıcılara göre yaklaşık üç kat fazla enerji vermesini sağlıyor. Baymak klimaları sessiz çalışma özelliğiyle 26 db düşük ses seviyesine kadar inebiliyor.
3 yıl cihaz ve 5 yıl kompresör garantisi bulunan Baymak klimalar, piyasadaki muadillerine göre yüzde 20-30 daha ucuz. Örneğin 12.000 Btü/h Baymak klimanın peşin fiyatı 600 YTL. Üstelik Axess kartı ile olanlara 18 ay taksit yapılıyor.
Arçelik ürünleri fark yaratıyor
Uygun fiyat ve ödeme koşullarının sağlanmasıyla birlikte temel ev eşyaları arasına giren klima ve kombiler, Arçelik A.Ş. güvencesi ve avantajları ile tüketiciye ulaşıyor. Ev tipi klima, termosifon ve şofbende Türkiye'de pazar lideri olan Arçelik A.Ş., üstün teknolojisini ve tasarım konusundaki ayrıcalığını klima ve ısıtma cihazlarında da sunuyor.
Arçelik ve LG Beko markalı split klimalar yüksek enerji verim oranı sayesinde hem soğutma hem de dış ortam sıcaklıklarında ekonomik ısıtma sağlıyor. Sessiz çalışma özellikleriyle split klimalar, LCD göstergeli uzaktan kumandaları, yüksek enerji verim oranlarıyla tüketici tarafından tercih ediliyor.
Sessiz Mitsubishi
KlimaPlus A.Ş.'nin distribütörlüğünü yaptığı ev ve ofis kullanımına yönelik tasarlanan Mitsubishi Electric Inverter Split Sistem Klimalar, kompak ve şık tasarımı, olağanüstü sessizliği, yüksek enerji verimi ve geliştirilmiş teknik özellikleriyle daha fazla konfor sağlıyor.
Mitsubishi Electric Inverter Split Sistem Klimalar'la Inverter teknolojisi sayesinde klasik modellere göre yüzde 20-30 enerji tasarrufu elde ediliyor. Mitsubishi Electric inverter serisi duvar döşeme kasetli tavan- kanallı gizli tavan olmak üzere çok geniş kapasite ve model seçeneğiyle her türlü mekâna uygun klima cihazları sunuyor.
Ayrıca Mitsubishi Electric Delux serisinde PlasmaDuo filtre ile kötü kokular, bakteri ve virüsler yok edilirken aynı zamanda içeriye negatif iyon verilerek, kullanıcının havası temizleniyor.