Son konuk AKP'li kadınlar

TMSF tarafından el konulduktan sonra, önce Çevre ve Orman Bakanlığı'na, daha sonra da Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen Uzan ailesinin Pamukova'daki çiftliği, bölgedeki AKP'li belediye başkanlarının eşlerinin piknik alanı oldu.

ADAPAZARI - TMSF tarafından el konulduktan sonra, önce Çevre ve Orman Bakanlığı'na, daha sonra da Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen Uzan ailesinin Pamukova'daki çiftliği, bölgedeki AKP'li belediye başkanlarının eşlerinin piknik alanı oldu. Sakarya'daki AKP'li belediye başkanlarının eşlerinin her ay bir araya geldiği yemekli toplantıların sonuncusu 1 Temmuz'da Pamukova'daki eski Uzan çiftliğinde gerçekleştirildi. Pamukova Belediye Başkanı Feridun Turan'ın eşi Şahsenem Turan'ın ev sahipliği yaptığı yemekli toplantıya, Sakarya'daki AKP'li belediye başkanlarının eşleri, il ve ilçe kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. AKP'li başkan eşleri ve partili kadınlar, çiftlikteki büyük villadaki yemek salonunda yemeklerini yedi. AKP'li kadınların, deniz seviyesinden 800 metre yüksekte olması nedeniyle serin olduğu için, son yemekli toplantılarını burada yapmayı tercih ettikleri belirtildi.
Koruma görevlileri konukların yanından hiç ayrılmadı ve yemekli toplantıya gelenlerin çiftliği gezmesine engel olmak istedi. Ancak konuklar, şarap mahzeninden, havuzların ısıtma sistemlerine kadar her tarafı inceledi.Piknik sırasında, AKP'li kadınlar bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi. Kadınlardan bazıları, Hakan Uzan'ın eski eşi sanatçı Yeşim Salkım'ın TMSF tarafından satışa çıkarılan köpeğini de severek fotoğraf çektirdi.
Herkes girebilirmiş
Ziyafetle ilgili soruları yanıtlayan Pamukova Belediye Başkanı Hikmet Feridun Turan, AKP'li kadınların Uzan çiftliğinde piknik yaptığını doğruladı. Başkan Feridun Turan, "Her Türk vatandaşı izin alarak burayı ziyaret edebilir. Gizli bir yer değil. Zaten Milli Eğitim'e tam olarak teslim edilmedi" dedi. AKP Pamukova Kadın Kolu Başkanı Şükran Yıldız, çiftlikteki davete kendilerinin de konuk olarak katıldıklarını belirtirken, bunda bir art niyet aranmaması gerektiğini söyledi.