Sosyal medya Ali Babacan'ı konuşuyor

Sosyal medya Ali Babacan'ı konuşuyor
Sosyal medya Ali Babacan'ı konuşuyor
Merkez Bankası tartışmalarıyla ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın "Sadece ve sadece MB'nin kur ile ilgili söylediklerine bakın, başka bir kurumun böyle bir kabiliyeti yok. Başka kurumlarımızda para politikasını analiz edebilecek adam yok ki" sözleri sosyal medyada tartışma konusu oldu.

RADİKAL-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın kur ve demokrasi konusunda yaptığı açıklamalar Türkiye gündemine oturdu. Babacan para politikalarıyla ilgili olarak tek adresin Merkez Bankası olduğunu belirterek, “Sadece ve sadece MB'nin kur ile söylediklerine bakın, başka bir kurumun böyle bir kabiliyeti yok. Başka kurumlarımızda para politikasını analiz edebilecek adam yok ki…" dedi. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’ya yönelik bu destek açıklamasıyla birlikte sosyal medyada Ali Babacan konuşulmaya başlandı. 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde Twitter'da Ali Babacan ile ilgili bin 100  paylaşım yapıldı.  Twitter'da trend listesine giren Babacan ile ilgili son bir hafta içerisinde ise 3 bin 800 adet tweet atıldığı gözlendi.

Babacan: Dolardaki yükselişte içimizdeki tartışmalar da etkili oldu

İşte Babacan hakkında atılan tweet'ler:

Dilara Bakır ?@dilarabakir

Ali Babacan sanki yıllardır muhalefetteymiş gibi konuşmuş asdfasdas

MetinKaan Uyguntüzel ?@mkuyguntuzel

Ali Babacan'in konusmasi ile alakali merak ettigim bir konu var: "Bu konusulanlari dun aksam Cumhurbaskani ile de yapti mi?"

Grhc ?@Gurhc

Babacan sıcak paracılara yönelik konuşuyor yine,üretimle ilgili tek kelime yok

okan aydın ?@fasitdaire

Babacan öyle girdi ki konuşmasına, tmm dedim, istifayı bastı; zira olması gerekir dediklerinin hiçbiri yok memlekette...

[Emrah Korhan] ?@FXpapillon

Babacan'ın somut şekilde içerideki tartışmaların kuru yükseltiğini söylemesi son derece pozitif algılanır.

benjamin sachs ?@galagory

akp gelip babacan'i bulmus. kemal dervis'ten sonra buyuk ekonomi bakani babacan. bi cok yabanci yatirimci ona guvenerek yatirim yapiyordu.

Mehmet ?@Emre_karahan1 

Ali Babacan kendini Erdoğan sonrası döneme hazırlıyor,soğutma çalışması onu işaret ediyor.

YaVuZkArAkOç ?@YavuzKarakoc

Erdoğan-Başçı-babacan işi tatlıya bağlayınca doların ateşi düşüyorsa, kriz kimin krizi oluyor? Pardon!

bigPara.com