Sosyal medya reklamcılığında yeni dönem

Sosyal medya reklamcılığında yeni dönem
Sosyal medya reklamcılığında yeni dönem
hurriyet.com.tr'nin girişimiyle hayata geçirilen sosyal medya reklam platformu 'Bumads', Hilton Convention Center'da düzenlenen bir gecede önemli markalar ve reklam dünyasına yön veren ajanslar ile buluştu.

Gülseli ÖZDEMİR - İdris TİFTİKÇİ
 
Bumads'in viral yayılımın merkezine yerleşeceğinin ilk sinyallerini verdiği gecede ayrıca Bumerang Blog Ağı'nın en iyileri ödülleri de verildi. Geceye Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet İcra Kurulu Başkanı Hasan Hakkı Yılmaz, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Doğan Haber Ajansı Genel Müdürü Uğur Cebeci, Hürriyet İnternet Genel Yayın Yönetmeni Fatih Çekirge ve Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök de katıldı.

Hürriyet İnternet ve Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı Ahmet Dalman gecenin açılışında yaptığı konuşmada 2011 yılının Hürriyet İnternet Grubu'nun 15. Kuruluş yılı olduğunu vurguladıktan sonra, Hürriyet İnternet Grubu'nun kuruluş hikayesini anlattı. Yılların fikri mülkiyet ve teknoloji birikimini sosyal medyadaki yepyeni projeleri Bumads'e aktardıklarını anlatan Hürriyet İnternet Grubu Başkan Yardımcısı Erhan Acar da yaptığı konuşmada, 'yapılmayanı yapmak' sloganı ile yola çıktıklarını söyledi. 'Garaj ruhu' ile Bumads'i kurduklarını belirten Acar, bu platform aracılığı ile site sahiplerinin de istedikleri trafiğe kavuşacaklarının, okundukları kadar kazanma imkanı bulacaklarının altını çizdi. Acar konuşmasını, "4 yıl önce Bumerang sistemini kurduk, buraya binlerce siteyi ve blog sahibini topladık. Onlara trafik, görünürlük sağladık. Şimdi de burayı bir reklam ekonomisi haline getiriyoruz" diyerek tamamladı.

BLOGLAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU
Uzun zamandır büyük bir heyecanla beklenen Bumerang ödülleri, Bumads Gecesi'ne damgasını vurdu. İnternet dünyasının büyük ilgi gösterdiği oylama süreci reklam, pazarlama, sosyal medya ve iletişim dünyasının seçkin isimlerinden oluşan bir jüri ve kamuoyu değerlendirmesiyle yapıldı. Oylama sonuçlarının açıklandığı Bumads Gecesi'nde birinci olan blog ve web sitesi sahipleri ödüllerine kavuşurken, 6 kategoride finale kalan Bumerang yazarları ise özel bir plaket ile onurlandırıldı.

En Tarz Blog ödülünün sahibi http://hakancezhifi.stereomecmuasi.com ile Hakan Cezairli olurken, En Çalışkan Blog ödülünü kazanan finalist ise http://egoistokur.com ile Gülenay Börekçi olarak açıklandı. En Sosyal Blog ödülü http://www.semiyun.com isimli blog ile Muhammet Ümit Ateş'e giderken, Ömer Yıldız http://www.grafikerler.org ile En Bilge Blog ödülünü aldı. En İyi Yerel Site Ödülü'ne http://www.erzurumrehberi.net ile Rıdvan Gülbaran layık görülürken, Jüri Özel Ödülü ise http://www.businessonair.net isimli siteye verildi.

Bumerang Ödül Töreni'nin ardından kariyerinde sosyal medyayı kullanan ve en başından beri jüri koltuğunda blog yazarlarına destek veren Bedük ise Bumads Gecesi katılımcılarına özel bir konser verdi. (DHA)

bigPara.com