Şov başladı

Şov başladı
Şov başladı

Doğuş Oomotiv in distribütörlüğünü yaptığı Bugatti Veyron ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Türkiye de anahtar teslim fiyatı 4.3 milyon euroyu bulan ara

İstanbul Autoshow 2012 ÖTV artışı nedeniyle kan kaybına uğrayan otomotiv sektörüne ilaç gibi gelecek. Sektör fuar boyunca düşük faiz, takas ve özel indirimlerle satış yapacak.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI/CAN MUMAY / Arşivi

Cenevre ve Paris fuarlarının ardından 2012’nin en son uluslararası fuarlardan olan İstanbul Autoshow dün kapılarını açtı. 45 markanın 500’e yakın model ile katıldığı İstanbul Autoshow 2012’de 4 dünya 40’tan fazla modelin de Türkiye prömiyeri yapıldı. İstanbul TÜYAP’ta 50 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuarın açılışı Sanayi Bakanı Nihat Ergün ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın geç gelmelerinden dolayı 1 saat gecikti. Lansmanlarını saati saatine ayarlayan markalar birçok modelin tanıtımını daha geç saatlere ertelediler. 

50 milyon dolarlık fuar 

Autoshow 2012, 2-11 Kasım tarihleri arasında açık kalacak. Fuara katılan markaların yaklaşık 50 milyon dolarlık bir harcamayla oluşturduğu standlar Türk otomobilseverlerin beğenisini topladı. Skoda, Renault, Volvo, Peugeot, Citroen gibi birçok markanın uluslararası üst düzey yöneticilerinin de katıldığı fuar toplam 12 salonda gerçekleşiyor.
Yıl sonu yaklaşırken gerçekleşen fuar ÖTV artışı nedeniyle kan kaybeden satışları da tetikleyecek. Birçok marka fuar süresince özel indirim, takas ve düşük faiz uygulayacak. Ayrıca Citroen C-Elysee Peugeot 301, Skoda Rapid, Merecedes Citane yeni Audi A3, VW Golf gibi birçok aracın satışı da fuarla başlayacak. Fuarın gözde modeli Türkiye’de anahtar teslim fiyatı 4.3 milyon euroyu bulan Bugatti Veyron Grand Sport olurken gözde mankeni de Kia’nın yeni modellerini tanıtan İrina Shayk oldu. 

VW geleceğin ticarisini getirdi
Volkswagen Ticari Araç’ın tanıttığı eT konsept modeli ziyaretçilerin beğenisini topladı. Soldan direksiyonlu ticari aracı sağ koltukla oturan biri joystickle de kullanılabiliyor. Tekerlerler ise 65 derece açıyla dönebiliyor. Öte yandan Doğuş Otomotiv Audi Pazarlama Müdürü Mustafa Uluer yeni Audi A3’ün 28.7 bin eurodan başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunulduğunu açıkladı. 1.4 lt benzinli motorla satışa başlayan aracın 5 kapılısı 2013’te gelecek. VW’nin efsaneci aracı Beetle’ın yeni versiyonu 22.9 bin eurodan Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni nesil Golf fuarın ardından satışa sunulacak.

bigPara.com