S&P'den Türkiye'ye kötü haber

S&P'den Türkiye'ye kötü haber
S&P'den Türkiye'ye kötü haber
Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Türkiye'nin BB olan kredi notunun görünümünü pozitiften durağana düşürdü.

Piyasaların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle tatil olduğu günde Türkiye 'nin kredi notunun görünümü düşürüldü. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's Türkiye'nin BB olan kredi notunun görünümünü pozitiften durağana düşürdü. Kuruluş, yükselen borç ve zayıflayan ihracat nedeniyle Türkiye'nin kredibilitesine yönelik risklerin arttığına dikkat çekti.

S&P, dış talepteki yavaşlama ve dış ticaretteki kötüleşmenin ekonomide denge sağlanmasını güçleştirdiğini ifade etti. HSBC gelişen piyasalar stratejisti Murat Toprak, S&P'nin kararının etkisinin sınırlı olacağını belirtti. (Ajanslar)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  1 Mayıs

  ,

  Türkiye

  ,

  Tatil

  ,

  Kredi

  ,

  kuruluş

  http://www.radikal.com.tr/108665210866527

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yelmas75 - hawardishewiti

  bence pek de ilginc degil. beklenilen birseydi. sonucta büyüme olduğu halde işsizlerin sayısı yükseliyordu. tamam bu anormalliği bir kenara bırakalım. türkiye en cok hangi ülkelere satış yapıyor? heee, peki bu ülkeler arasında saydığın ülkeler var mı? var! e o zaman nesi şaşırtıyor? en kolay örneği, durumu kötü dediğin ülkelerin birliğinden, yani ABden 5 milyar euro yardım alan bir ülkenin durumu nasıl dır? bence türkiyede cok SIKI giyinilmeli. bu senenin sonunda avrupa çalkalanmaya başladığında, TR fırtınanın içinde bulur kendini birden bire

  ilginç - velmas75

  Hollanda ekonomisinin Resesyona girdiği resmi açıklamalarla kesinleşti. Almanyada sanayi üretimi her geçen gün düşüyor. Fransa, İspanya Portekiz can çekişiyor. Kredi derecelendirme kuruluşları, duymadı görmedi. Ne hikmetse, Türkiye %9 büyüyor not yükseleceği beklentiler ağırlık kazanırken, notu düşürülüyor.

  hani geli$meler - kaptan02

  güya hep büyüyoruz, üretime ihracata dair bana bir tane kurulmu$ fabrika veya marka gösterin!! 10 sene oldu bu hükümet iktidarda ve bir tane kurulan fabrika yok, yerli ucak yerli tank yerli oto hepisi bo$ ve oyalama taktikleri. benzin 5 liraya dayanmi$ bu durumda hayatta büyüme olamaz.

  olamaz !!!! - kelemterli

  eflasyonumuz bile sıfırlara yakın,ekonomimiz şahane,sanırım bi'yanlışlık olmuş, yada "eflasyon sepetinin" içine bakmışlar !

  AKP grup toplantısı... - serseriser

  RTE: "Bunlar hep 1930'lu yılların CHP'sinin eseri... Çünkü çok karlı ticari ve siyasi yatırım alanları olan camileri kışlaya çevirirsen, 80 yıl sonra acısı böyle çıkar"... (Alkışlar ve Bülent Bey'in hıçkırıkları)...

  Gafiller. - ertanöngür

  Başbakan nasıl olsa gereken cevabı verir:) nasıl tüm dünyaya esip gürleyip atıp tutuyorsa onlar da paylarını alır herhalde. Kim oluyor onlar başbakanın idaresindeki ülkenin ekonomisine not verme cüretini gösterecek. Bre gafiller.

  AKP'NİN PİLİ BİTTİ... - Sedat Gürsel

  Gidişatın böyle olduğu çok belliydi, Fakat bizler Türkiye'nin ekonomisini tartışmaya bir türlü fırsat bulamıyorduk. Başbakan'ın artık dikkatleri ekonomi dışına çevirecek bahanesi de pek kalmadığından, işi 70 yıl önceki CHP'yi tartışmaya açmaya çalışıyordu. Emin olun ki, Başbakan'a göre ekonominin bugünkü durumunun sorumlusu da kesin CHP'dir!...:)