SPK ile Bilkent işbirliğine gidiyor

SPK ile Bilkent işbirliğine gidiyor
SPK ile Bilkent işbirliğine gidiyor
Sermaya Piyasaları Kurulu ile Bilkent Üniversitesi arasında akademik işbirliği anlaşması imzalandı.

SPK Başkanı Vedat Akgiray, Bilkent Üniversitesi'nde imzalanan anlaşma öncesinde yaptığı konuşmada, kurum olarak bilime ve araştırmaya çok önem verdiklerini söyledi. Bilkent Üniversitesindeki bilimsel aklı kullanmaya ihtiyaçları olduğunu ifade eden Akgiray, Bilkent Üniversitesinin de SPK'nın kamusal alandaki gücünü kullanabileceğini kaydetti. 

Ekonomik büyüme finans sektörüne bağlı
Dünyayı etkisi altına alan küresel ekonomik kriz ve Türkiye ekonomisine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Akgiray, bundan sonraki yıllarda Türkiye ekonomisinin hızlı bir şekilde büyümeye devam edeceğini belirtti. Ekonomideki büyümenin finans sektöründe de büyümeye neden olacağını anlatan Akgiray, “Çünkü finans sektörü büyümez ise ekonomik büyüme sürdürülemez. Bu olurken herkesten daha iyisini yapalım istiyoruz. O nedenle işbirliği yapmamız gerekiyor” dedi. 

Son yıllarda ülkedeki finans sektörünün akademik çalışmalara olan ilgisinin gittikçe arttığını ifade eden Atalar, “Bu anlaşma ile bu ihtiyaca cevap vermeyi ve ortak akademik araştırmalar için iyi bir zemin oluşturmayı hedefliyoruz. Bu durum ülkemizdeki tek AACSB akreditasyonuna sahip işletme okulumuzun misyonu ile de örtüşmektedir” diye konuştu.

bigPara.com

    ETİKETLER:

    Türkiye